В області об’єднують зусилля проти нелегальної зайнятості

Автор: Людмила Баран

26 Лип, 2016 11:47

Поділитись публікацією
В області об’єднують зусилля проти нелегальної зайнятості

В Івано-Франківську 26 липня відбулося піждписання угоди  про співпрацю між обласними управліннями Держпраці, Державної Фіскальної Служби та  Пенсійного фонду.  Вони планують допомагати один одному задля запобігання нелегальній зайнятості  та виплаті зарплат у конвертах. 

Читайте також: На Київщині ППО збила російський винищувач СУ-34. За вчора - сім літаків!

Ці структури будуть обмінюватися інформацією для того, щоб вести нагляд  за суб’єктами господарювання та за додержанням роботодавцями законодавства у сферах нарахування заробітної плати. Це має покращити виплату доходів працівникам із перерахуванням належних сум податків, зборів до Державного бюджету, внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Угоду підписали начальник  Управління Держпраці в Івано-Франківській області Ігор Росипайло, начальниця Управління Пенсійного фонду  Надія Павлюк та начальниця №правління Державної Фіскальної Служби  Ірина Столярик.

“Ми зараз будемо отримувати інформацію про тих, хто виплачує зарплати менше мінімальних, хто відправляє працівників у відпустку без збереження зарплати, – сказав Ігор Росипайло. –  Будемо аналізувати інформацію, яка надходить, виділяти більш ризикові напрямки і галузі, які потребують нашої уваги. Наша робота буде ефективнішою”.

За словами Росипайла, нелегальна зайнятість в Україні сягає майже половини від усіх працюючих. Він повідомив, що  в Івано-Франківську протягом квітня-травня проводилися перевірки стану пасажирських перевезень. У лютому маршрутах було працевлаштовано 200 водіїв, після перевірок – близько п’ятсот  офіційно працевлаштованих.

Ірина Столярик зауважила, що однією з найбільших проблем області є те, що велика частина населення працює за кордоном. Мало хто приходить декларувати іноземні доходи. Вона вважає, що у питанні детінізації економіки самі платники податки мають іти назустріч.

“Ми самі не зробимо нічого, бо ми контролюючі органи, і нас сприймають негативно. Тому до цієї роботи ми будемо залучати і громадський сектор, і самих підприємців. Будемо запроваджувати нові елементи нашої роботи, виходячи з цієї угоди, щоб це давало позитив. Бізнес повинен зрозуміти, що не основне наше завдання запроваджувати до нього штрафні санкції –  43, 45 17 тисяч. Основне, щоб бізнес зрозумів, що він має думати не лише про себе, а про майбутнє кожної людини”.