В області подорожчали фрукти, олія та м’ясо, подешевшали – яйця та овочі, – статистика

Автор: Костинюк Олександр

15 Чер, 2021 14:45

В області подорожчали фрукти, олія та м’ясо, подешевшали – яйця та овочі, – статистика

За даними Державної служби статистики, інфляція на споживчому ринку у травні 2021 році, порівняно з квітнем, в області становила 1,1%, з початку року – 5,7%.

В Україні (без урахування тимчасово окупованої території АР Крим, Севастополя та частини тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях) – 1,3%, та 6,1% відповідно.

У травні приріст споживчих цін на 0,6–2,3% зафіксовано в усіх регіонах України. Про це інформує “Галка” з посиланням на Головне управління статистики в Івано-Франківській області.

На споживчому ринку області ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,4%. Найбільше (на 14,3% та 8,4%) подорожчали фрукти і соняшникова олія. На 2,7–1,0% підвищилися ціни на маргарин, м’ясо та м’ясопродукти, масло, рис, макаронні вироби, цукор, рибу та продукти з риби, молоко, безалкогольні напої.

Водночас на 21,0% подешевшали яйця, на 5,1% – овочі.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 0,7%, що пов’язано з подорожчанням тютюнових виробів на 0,9%.

Зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 4,1% відбулося в основному за рахунок підвищення цін на природний газ на 10,9%.

Ціни на транспорт у цілому підвищилися на 0,1% через подорожчання проїзду в залізничному пасажирському транспорті на 3,7%, палива та мастил – на 0,3%.

У сфері зв’язку ціни зросли на 2,7%, що пов’язано з підвищенням тарифів на послуги мобільного зв’язку на 4,5%, інтернету – на 3,8%.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...