В області “проблемою номер один” є забезпечення переселенців – Троценко

Автор: Людмила Баран

16 Aug, 2014 12:41

Поділитись публікацією
В області “проблемою номер один” є забезпечення переселенців – Троценко

Перед обласною владою стоїть завдання забезпечити перебування на Прикарпатті біженців зі Сходу України.

Читайте також: Віктор Анушкевичус про підстави стати мером втретє:  «Коней на переправі не міняють» + ВІДЕО

«Для нас зараз проблема номер один – фінансове і матеріальне забезпечення продовження перебування людей з інших регіонів на території Прикарпаття”, – зауважив голова Івано-Франківської ОДА Андрій Троценко.

Про це він сказав після засідання Міжвідомчого координаційного штабу з питань соціального забезпечення громадян України, які переміщуються з районів проведення антитерористичної операції та тимчасово окупованої території, передає прес-служба ОДА.

“На засіданні йшла мова про те, що готові розглянути підтримку з державного бюджету в частині підготовки закладів, в яких прийматимуть переселенців, до осінньо-зимового періоду. В нашій області вони на 90-95 відсотків готові. Потреби, які ми можемо заявити на державний бюджет, незначні», – зазначив Троценко.

За словами голови ОДА, є необхідність пошуку джерел фінансування проживання тимчасово переміщених осіб саме на місцевому рівні. Кількість цих осіб доволі значна. За оцінками ОБСЄ вона складає до 5 тисяч. Близько 1,3 тисячі з них зареєструвалися.

Станом на 14 серпня в області прийнято та розміщено 1278 осіб з південно-східних регіонів. Понад тисяча з них проживали у Луганській та Донецькій областях.

Сьогодні на Івано-Франківщині є 73 вільних об’єкти, в яких можна тимчасово поселити ще 361 особу.

Проблемними у роботі з переселенцями є питання працевлаштування, відсутності механізму відшкодування витрат на проживання в об’єктах приватної власності, державних та регіональних цільових програм на забезпечення потреб цих осіб, їх офіційного статусу.

Теги: