В області шукають кошти для онкохворих дітей

Автор: Людмила Баран

01 Лют, 2016 17:15

В області шукають кошти для онкохворих дітей

На засіданні комісії обласної ради з питань бюджету, фінансів та податків 1 лютого обговорили проблеми фінансування обласної дитячої лікарні.

Читайте також: Медики ОДКЛ пікетують «Білий дім»: обурені проваленим голосуванням облради за нового гендиректора лікарні (ФОТО)

Радислав Котурбаш, керівник обласної дитячої лікарні, сказав, що міністерство цього року нічого не виділило на ліки з онкогематології. За його словами, ліки вдасться придбати хіба що аж у травні, а вже сьогодні онкологічне відділення заповнене дітьми. Тому він сказав, що потрібно найближчим часом хоча б на 200 тисяч закупити ліків без тендеру.

Педіатр дитячої лікарні Оксана Манюх додала, що недостатнім є фінансування також інших напрямків дитячої медицини. Зокрема, 4% від потреби виділено з державного бюджету на медичні препарати супроводу для онкогематологія, 18% від потреби – на лікування дітей з епілепсією, 7% – на лікування дітей з церебрального паралічу. Вона зауважила, що варто створити резервний фонд для дітей, які терміново потребують лікування.

Директор департаменту охорони здоров’я Мирон Матейко повідомив, що у бюджеті на 2016 рік закладено 676 мільйонів 500 тисяч гривень на медицину. При цьому субвенція з держбюджету зменшилась на 73 мільйони. Обласній дитячій лікарні на медикаменти виділили 1 мільйон 715 тисяч гривень, а минулого року було 1,4 мільйонів.

Галина Карп, директорка Департаменту фінансів ОДА, зауважила, що медицина фінансується з державного бюджету. Цього року медичну субвенцію було зменшено. Водночас у ній закладено на 20% більший обсяг заробітної плати для медиків.

«В області є достатній резерв для ліквідації цих нагальних проблем», – запевнила Галина Карп.

Голова обласної ради Олександр Сич додав: «Якщо є можливість перерозподілу коштів у галузі, то скажіть, де. Ми це зробимо.Давайте будемо конструктивно і фахово шукати вирішення проблеми».

Читайте також: Катастрофи не бачу, бюджетний рік тільки починається, – головний лікар області про ситуацію в дитячій лікарні

“Буде страйк. В таких умовах ми дітей рятувати не зможемо”, – працівниця обласної дитячої лікарні

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...