В області споживання природного газу повинно скоротитися на 30%

Автор: Людмила Баран

22 Jul, 2014 16:28

Поділитись публікацією
В області споживання природного газу повинно скоротитися на 30%

Кожен район Івано-Франківської області має до кінця тижня розробити програму заходів щодо скорочення витрат на опалення.

Читайте також: Причина у кількості опадів, а не в моїх ставках: підприємець відкидає звинувачення у затопленні Пасічної (ФОТО, ВІДЕО)

Про це 22 липня на нараді в ОДА повідомили заступників голів райдержадміністрацій та міськвиконкомів.

“Ми знаходимося у військовому стані з Російською Федерацією. На початку опалювального сезону можуть виникнути проблеми з постачанням газу. Ми мусимо мінімум на 30% скоротити споживання газу від рівня витрат попереднього періоду. Слід також врахувати, що минула зима була тепла, якою буде температура цього сезону, невідомо”, – сказав Любомир Слободян, заступник голови ОДА.

Кожному району доручили розробити програму щодо економії споживання газу. На це їм дали один тиждень. Кожен голова райдержадміністрації буде захищати свій проект  перед Міністерством регіонального розвитку. За це серйозне завдання буде персональна відповідальність.

У населених пунктах області мають провести роз’яснювальну роботу серед населення, яке споживає 62% природного газу. А в бюджетній і комунальній сфері досягти зменшення енерговитрат навіть більше, ніж на 30%.

Наприклад, лише в Івано-Франківську Теплокомуненерго має зменшити витрати на опалення на 13, 7 мільйонів кубометрів газу.

До заходів щодо енергоощадності відносять технічні та організаційні. Зокрема, відповідальні структури мають провести енергоаудит, утеплити системи опалення, забезпечити утеплення горищ, вікон,дверей споруд, здійснити консервацію газу та перехід на альтернативні джерела опалення: дрова, електрика.

В Уряді розробляють законопроект, що має зменшити нормативні температури для приміщень на 2 градуси. Якщо зараз у дитсадках нормою є 22 градуси тепла, то має стати 20. У житлових приміщеннях температура з 18º може понижчати до 16º.

Крім того, розробляється графік відключення опалення в спорудах бюджетної сфери на випадок падіння тиску газу в мережі.

Теги: