В області створюють Координаційний центр для допомоги військовим

Автор: Людмила Баран

12 Jun, 2014 13:54

Поділитись публікацією
В області створюють Координаційний центр для допомоги військовим

Держава не здатна вчасно закуповувати військовим все необхідне. Тому на Прикарпатті діятиме волонтерський центр, який швидко реагуватиме на потреби солдатів.

Читайте також: Анастасія Романюк з Франківська - друга головна арбітриня в історії УПЛ

“Зараз ми зіткнулися з проблемою освоєння коштів цільового фонду. Тендерна процедура державних закупівель розтягнена у часі. На придбання необхідних речей йде два місяці, тоді коли ситуація змінюється кожного дня. Військовим ці речі потрібні негайно. Зміни, які внесла Верховна Рада у процедуру державних закупівель, стосуються лише силових структур, а місцеві органи влади не можуть їх проводити без тендеру. Тому ми створюємо Координаційний центр швидкого реагування”, – розповів голова ОДА Андрій Троценко на прес-конференції 12 червня.

Співголовою цього формування буде депутат Юрій Романюк.

Центр здійснюватиме адресну допомогу військовослужбовцям, активістам, правоохоронцям, які вже перебувають на Сході України і беруть участь в АТО. Координаційний центр працюватиме завдяки волонтерському руху. Всі його учасники працюватимуть безоплатно, встановлюватимуть потреби солдатів, забезпечуватимуть їх продовольством, зброєю, засобами захисту, медичними і побутовими речами. Роботу центру висвітлюватимуть у медіа, будуть фотозвіти про кожну передачу військовим.

Багато мешканців Прикарпаття можуть допомогти військовим, але не знають, як саме передати їм необхідне. Тому їхні пожертви направлятиме Координаційний центр.

За словами Юрія Романюка, зараз в АТО в різних формуваннях беруть участь мінімум 100 чоловіків. Їхніх родичів, друзів, знайомих просять поділитися з Координаційним центром їхніми контактами, щоб кожного можна було забезпечити всім, чого він потребує. Зараз діє гаряча лінія центру за телефоном 0 800 501 554.

Як повідомив Андрій Троценко, кошти цільового фонду, який був створений для військових потреб з благодійних внесків і коштів бюджету, будуть використовувати для потреб безпеки області. Він виконуватиме завдання, що є більш розтягненими у часі, наприклад, формування нових батальйонів. А тим, хто на передовій, допомагатиме волонтерський рух Координаційного центру і пожертви мешканців області.

Крім того, обласна та районні держадміністрації нададуть для роботи центру приміщення, технічні та транспортні засоби.