В області запрацювала перша приватна сонячна електростанція

Автор: Людмила Баран

07 Aug, 2014 13:31

Поділитись публікацією
В області запрацювала перша приватна сонячна електростанція

У селі Побережжя Тисменицького району у житловому будинку встановлено та введено в експлуатацію першу в області приватну сонячну електростанцію потужністю 10 кВт.

Електроенергія, що виробляється електростанцією, використовується для потреб господарства, решту, що залишається, власники будинку продають ПАТ «Прикарпаттяобленерго» за встановленим «зеленим тарифом», який майже в десять разів перевищує діючий тариф на «звичайну» електрику, повідомляє прес-служба «Прикарпаттяобленерго».

Для того, щоб підключити таку сонячну електростанцію споживачу потрібно самостійно встановити обладнання та укласти з обленерго угоду про продаж електроенергії.

Загальна вартість реалізованого проекту 186 тис. гривень. За умов дії зеленого тарифу, електростанція окупиться за 3-4 роки. У іншому випадку, термін окупності проекту становитиме близько 30 років.

Власником будинку та електростанції є ректор Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Євстахій Крижанівський. Обладнання сонячної електростанції у Побережжі встановила харківська компанія «Енергетична альтернатива».

«У сонячні зимові дні електростанція виробляє максимум – 9 кВт, – зазначає пан Євстахій, – В похмурі дні виробляється 3 кВт. У випадку, якщо держава і надалі підтримуватиме та дотуватиме подібні «зелені» ініціативи, вони перестануть буди екзотикою в наших краях».

В енергокомпанії зазначають, що інтерес до альтернативних джерел енергії серед мешканців нашої області постійно зростає, особливо зараз в умовах скорочення постачання газу з Росії. Люди шукають шляхи забезпечення власної енергетичної незалежності – сонячні електростанції, це один з способів отримати енергетичну свободу. ПАТ «Прикарпаттяобленерго» схвально ставиться до таких проектів, адже їх реалізація дає змогу отримати додаткову електроенергію та виводить нашу галузь на новий, європейський рівень.