В області збираються 250 резервістів відправити на збори

Автор: Людмила Баран

12 Apr, 2017 15:37

В області збираються 250 резервістів відправити на збори

Протягом квітня-травня військові комісаріати Івано-Франківської області повинні відібрати 250 резервістів  на навчальні збори.

Перша відправка відбудеться після свят, 25 квітня.  Будуть комплектувати 128  бригаду у Закарпатській області. Пізніше – 10-ту бригаду у Коломиї. Про це йшла мова 12 квітня на брифінгу в обласному військовому комісаріаті.

У січні-березні на військові збори відправили 200 прикарпатців.

Володимир Ярмощук, обласний комісар,

“Багатьох резервістів ми не могли відправити через стан здоров’я, або тому, що вони поїхали за кордон”, – повідомив Володимир Ярмощук, обласний комісар.

Все ж, за його словами, більше 60 відсотків від запланованої кількості резервістів поповнили бойові бригади. Після зборів 15  осіб уклали угоду на контрактну службу.

13 квітня зі зборів в Івано-Франківську зустрічатимуть 8 резервістів зі зборів.

Читайте також: В обласному комісаріаті розповіли, де на Прикарпатті найбільше охочих ставати контрактниками

Нагадаємо, на відміну від військовозобов’язаних, резервісти проходять службу у військовому резерві добровільно, на підставі уладеного з ними контракту. Їх залучають до всіх значних заходів з бойової підготовки, раз на рік вони беруть участь у зборах за що отримують грошове забезпечення, а роботодавці одержують компенсації від держави.

Проте зараз діє тимчасова норма закону – до оперативного резерву зараховують в обов’язковому порядку. Це стосується під час особливого періоду  тих, хто був звільнений зі строкової військової служби, служби за призовом під час мобілізації, якщо вони придатні за станом здоров’я. А після закінчення особливого періоду вони можуть стати резервістами за контрактом.

Якщо буде оголошена загальна чи часткова мобілізація, резервісти мають протягом 24 годин з’явитися до своєї військової частини.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry