В облраді обурені, що медики закупили концентраторів на понад 9 мільйонів без їх погодження

Автор: Зелінська Таня

12 Mar, 2021 13:52

В облраді обурені, що медики закупили концентраторів на понад 9 мільйонів без їх погодження

Департамент охорони здоров’я ОДА звинувачують у витраті обласних коштів на закупівлю концентраторів без погодження з комісією. 

Читайте також: "Буде більше жорсткіших і репресивних заходів", - у поліції Прикарпаття розповіли, як працюватимуть в "червоній зоні"

Про це йшлося 12 березня на засіданні постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики, інформує “Галка”.

Зокрема обговорили закупівлю кисневих концентраторів, адже в календарний план потрібно через це внести зміни.

В. о. директора департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації Володимир Дзьомбак розповів, що під час нової хвилі коронавірусу закупили понад 135 кисневих концентраторів, а ціна одного – близько 41 000 гривень.  Загалом витратили 9 мільйонів 200 тисяч гривень.

“Ми реагували на виклики, які виникали. Брали ті заклади, де найбільше виникала потреба у закупівлі концентраторів, де значно збільшували кількість ліжок”.

Заступник голови Івано-Франківської обласної ради Микола Палійчука був невдоволений, що департамент закупив концентратори без погодження з комісією та за завищеною ціною.

“Ви не поважаєте комісію та депутатів? Я дивився ціни на концентратори, то вони на сайтах коштують по 36 тисяч гривень. Я пропоную, аби на сесії прослухати доповідь: за скільки купили, як обирали лікарні та інше. Прошу комісію погодити виділити півтора мільйона гривень для обласного пологового, а ці 9 мільйонів 200 тисяч гривень розглянути на сесії”, – каже Палійчук.

Медики з кількох лікарень додали, що їм не завжди потрібні концентратори, а швидше потребують рентгенапаратів або ШВЛів.

“У лікарні терміново поступали люди, тому відкрити ліжко без кисню – воно буде неефективне. Ми в терміновому порядку купляли. Говорили про те, що в лікарні, де є кисневі концентратори, будуть доставлятися не  важкі хворі, говорили про маршрут пацієнта”, – каже Дзьомбак.

Він додав, що всі концентратори передали у лікарні. Палійчук каже, що вони є в лікарнях, але їх не використовують, бо “вони не допомагають людям”.

“У Заболотові вже було понад 40 ліжок і вони не могли бути без кисню”, – відповів Дзьомбак.

Тож питання закупівлі концентраторів мають розглянути на черговій сесії обласної ради.

Головне фото ілюстративне

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

  • like 2
  • like
2
Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry