В ОДА не кажуть, чи передбачене відшкодування людям, які постраждали через негоду – продовжують рахувати збитки
27 Тра, 2019 20:42
На Прикарпатті продовжують рахувати збитки, які нанесла стихія. З цього приводу відбулося спільне засідання комісій з питань екології та соціально-економічного розвитку області.
Читайте також: У селі на Калущині вода знищила 300 метрів дороги: новий шлях люди прокладають через власні городи (ФОТО, ВІДЕО)
Під час засідання обговорювалося основне питання – ситуація на Прикарпатті, яка сталася внаслідок несприятливих погодних умов.
Учасникам зібрання було продемонстровано відеоролик про те, як відповідні служби допомагали населенню в затоплених районах, а також показали масштаби наслідків негоди.
За словами першого заступника голови ОДА Марії Савки, негода призвела до руйнувань дамб та доріг. Ріка Ворона в Тисмениці розлилася та підтопила 300 господарств. Пізніше були зруйновані мости в Надвірнянському, Снятинському та Калуському районах.
“Складність полягала і в тому, що стихія вирувала вночі. Мені сьогодні хочеться подякувати всім службам, які спрацювали злагоджено. У Ямниці та в Микуличині території затопили невеликі потічки. Ми звернулися до місцевої влади щодо їх розчищення, оскільки бачимо до яких наслідків це призвело”, – сказала Марія Савка.
Вона додала, що стихія у травні визнана надзвичайною ситуацією регіонального рівня, а також зауважила, що наразі в області є кілька населених пунктів, де досі ліквідовують наслідки негоди.
“Маємо складну ситуацію у Підліссі Тисменицького району. Очікуємо, що Державне водне агентство допоможе врегулювати ситуацію щодо зруйнованої дамби. Також маємо наслідки опадів у Косові. Річка Лімниця завдала значних пошкоджень берегоукріпленню”, – наголосила Марія Савка.
Окрім того, слід додати, що з Державного резервного фонду кошти можуть бути виділені тільки на ті об’єкти, які постраждали у період 20 та 21 травня.
Зазначимо, що депутати обласної ради цікавилися, чи передбачене фінансове відшкодування для людей, які постраждали внаслідок стихії.
Начальник управління з питань цивільного захисту ОДА Володимир Стебницький пояснив учасникам зібрання, що говорити про конкретні цифри можна буде тільки після завершення всіх підрахунків збитків, завданих негодою.