В ОДА пояснили, чому Івано-Франківщина ще не може вийти з “червоної” зони (ІНФОГРАФІКА)

Автор: Турій Роман

07 Кві, 2021 19:33

В ОДА пояснили, чому Івано-Франківщина ще не може вийти з “червоної” зони (ІНФОГРАФІКА)
Міністерство охорони здоров’я визначило ряд контрольних показників, з допомогою яких визначається загальна епідемічна ситуація у регіонах України та  занесення їх у жовту, помаранчеву чи червону зони. 

Мова йде про кількість тестувань методами ПЛР та ІФА (не менше 300 тестувань на 100 тисяч населення); коефіцієнт виявлення випадків інфікування (не більше 20%); динаміка рівня госпіталізацій (не більше 50%);
рівень госпіталізацій (не більше 60 на 100 тисяч населення); завантаженість ліжок з киснем (не більше 65%).
Як інформуть “Галку” в Івано-Франківській ОДА, Прикарпаття вже минуло пік захворюваності. Показники стабілізуються, однак рівень госпіталізації на 100 тисяч населення залишається вищим встановленої допустимої норми. Станом на зараз цей показник сягає 63,5 при допустимих межах – 60. І саме це не дозволяє області вийти з “червоної” зони.
“Це означає, що за останні сім днів в області госпіталізували 867 осіб, при допустимому рівні – 820 осіб. Хочу пояснити, що цей показник розраховується як загальна кількість госпіталізацій пацієнтів протягом семи днів на кожних 100 тисяч населення в області. Важливо те, що цей показник жодним чином не залежить від кількості розгорнутих “ковідних” ліжко-місць як іноді про це заявляють деякі публічні особи.
Аналіз епідемічної ситуації, який ми постійно проводимо, показує певну неоднорідність у розрізі окремих територій Прикарпаття. Для того, щоб детальніше окреслити цю неоднорідність ми наразі аналізуємо ситуацію із захворюванням за старим адміністративним поділом області”, – пояснив голова Івано-Франківської ОДА Андрій Бойчук.
Середній показник захворюваності в області за попередній тиждень (від 29 березня по 4 квітня) становить 150,3 особи на 100 тисяч населення. Є території, де цей показник нижчий від середнього по області. На інших – він близький до середнього по області. Та особливе занепокоєння в ОДА викликає ситуація на територіях, де показник захворюваності за попередній тиждень значно перевищує середнє значення в області. Саме через це Прикарпаття в цілому не так швидко виходить з “червоної” зони. Йдеться про місто Івано-Франківськ, колишній Тисменицький, Тлумацький, Долинський, Городенківський, Галицький, Рогатинський райони, міста Бурштин, Яремче та Болехів.
“Тому облдержадміністрація звертається не тільки до громадян, а й до представників місцевого самоврядування. Від вашої позиції та від ваших дій залежить життя і здоров’я людей та повернення області до нормального життя. А саме цього зараз найбільше очікують жителі Прикарпаття”, – зазначив Андрій Бойчук.
Детальніше з аналітичними матеріалами можна ознайомитися за посиланням – http://www.if.gov.ua/…/upl…/COVID-07-04-2021_(1)_(1).pdf
Нагадаємо, Івано-Франківщина у “червоній” зоні з 24 лютого.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...