В ОДА розповіли, чому подорожчав хліб

Автор: Людмила Баран

13 Бер, 2015 12:51

Поділитись публікацією
В ОДА розповіли, чому подорожчав хліб

В облдержадміністрації 13 березня відбулася прес-конференція щодо стану забезпеченості продуктами харчування. Представники робочої групи для моніторингу цін на харчі розповіли про те, чому подорожчав хліб.

За словами директора департаменту економіки ОДА Володимира Поповича, основним чинником подорожчання хліба є зростання вартості борошна. Так, з грудня минулого року до березня 2015-ого на аграрній біржі ціна борошна піднялася на 65,7 %. Також на ціну хліба вплинуло зростання вартості газу за січень-березень  – на 50%, паливно-мастильних матеріалів – на 50%, електрики – на 5%.

“Так, планова рентабельніст при таких показниках становить 0,2-3,7 %, при граничній для цього виду продукції – 5%”, – зауважив Володимир Попович.

Він додав, що незабаром основні виробники хліба – “Івано-Франківський хлібокомбінат” та “Залізнична пекарня” оприлюднять детальний розрахунок вартості продукції.

Також Володимир Попович повідомив, що робоча група  буде до Великодня. проводити щотижневі прес-конференції щодо питань забезпечення продуктами.Цей період обрали, оскільки очікується пожвавлення на продовольчому ринку.

“Будемо рекомендувати проводити великодні ярмарки, до яких залучатимемо місцевих товаровиробників. На цих ярмарках проводитиметься постійний моніторинг цін на продукти”, – зазначив Володимир Попович.