В ОДА таємним голосуванням обрали книги, які надрукують за бюджетні кошти

Автор: Костинюк Олександр

10 Jun, 2021 20:10

В ОДА таємним голосуванням обрали книги, які надрукують за бюджетні кошти

Дев’ятого червня в ОДА пройшло підсумкове засідання експертної ради з питань книговидання. Головував на зібранні заступник голови облдержадміністрації Богдан Футерко.

Читайте також: Релокація, налагодження логістики та нові партнерства: для підприємців із дев’яти областей організують бізнес-тури Франківщиною (ФОТО)

Йшлося про результати другого етапу конкурсу видань, друк та закупівля яких буде фінансуватися за кошти обласного бюджету, та визначення цьогорічних переможців. Про це інформує “Галка” з посиланням на сайт Івано-Франківської ОДА.

У другому турі члени експертної ради розглядали 40 конкурсних пропозицій, суб’єктами подання яких були сім видавництв із Прикарпаття, Львова, Чернівців. За результатами таємного голосування переможцями визначено 27 книг.

Отож, у цьому році буде профінансовано друк творів світлої пам’яті лауреатів Національної премії ім.Т.Шевченка Степана Пушика і Василя Портяка.

Також отримають підтримку книги письменників-ювілярів з Коломийщини Ярослава Ясіньського та Неоніли Стефурак. У бібліотеки краю надійдуть твори Ольги Деркачової, Степана Процюка, Василя Шкургана, Василя Нагірняка, Марії Дзюби, збирачів народної творчості Михайла Буджака та Романа Киселюка, класиків Михайла Ломацького і Леся Мартовича, відомих науковців Ольги Слоньовської, Степана Хороба, Миколи Лесюка, Володимира Качкана, Петра Сіреджука.

Переможцями серед пропозицій для дітей стали Дара Корній, Василь Шкурган та Василь Карп’юк з його серією книг про Довбуша.

Також представлена література на відзначення 150-річчя Василя Стефаника, Леся Матовича, 130-річчя Євгена Коновальця.

Загалом для друку тільки художніх книг передбачено майже 700 тисяч гривень, понад 100 тисяч виділено для друку дитячої літератури.

“Обласна державна адміністрація буде і надалі проводити заходи для популяризації української книги. Наша програма підтримки книговидання спрямована, в першу чергу, на підтримку прикарпатських авторів та видавництв. І цьогорічний конкурс – наочний приклад державної підтримки та популяризації української книжки і читання”, – наголосив Богдан Футерко.

Теги:
Футерко