В ОДА таємним голосуванням обрали книги, які надрукують за бюджетні кошти

Автор: Костинюк Олександр

10 Jun, 2021 20:10

Поділитись публікацією
В ОДА таємним голосуванням обрали книги, які надрукують за бюджетні кошти

Дев’ятого червня в ОДА пройшло підсумкове засідання експертної ради з питань книговидання. Головував на зібранні заступник голови облдержадміністрації Богдан Футерко.

Читайте також: "Підтримка влади зменшується": будинок для сиріт з інвалідністю з Обертина змушений судитися за бюджетне фінансування (ФОТО)

Йшлося про результати другого етапу конкурсу видань, друк та закупівля яких буде фінансуватися за кошти обласного бюджету, та визначення цьогорічних переможців. Про це інформує “Галка” з посиланням на сайт Івано-Франківської ОДА.

У другому турі члени експертної ради розглядали 40 конкурсних пропозицій, суб’єктами подання яких були сім видавництв із Прикарпаття, Львова, Чернівців. За результатами таємного голосування переможцями визначено 27 книг.

Отож, у цьому році буде профінансовано друк творів світлої пам’яті лауреатів Національної премії ім.Т.Шевченка Степана Пушика і Василя Портяка.

Також отримають підтримку книги письменників-ювілярів з Коломийщини Ярослава Ясіньського та Неоніли Стефурак. У бібліотеки краю надійдуть твори Ольги Деркачової, Степана Процюка, Василя Шкургана, Василя Нагірняка, Марії Дзюби, збирачів народної творчості Михайла Буджака та Романа Киселюка, класиків Михайла Ломацького і Леся Мартовича, відомих науковців Ольги Слоньовської, Степана Хороба, Миколи Лесюка, Володимира Качкана, Петра Сіреджука.

Переможцями серед пропозицій для дітей стали Дара Корній, Василь Шкурган та Василь Карп’юк з його серією книг про Довбуша.

Також представлена література на відзначення 150-річчя Василя Стефаника, Леся Матовича, 130-річчя Євгена Коновальця.

Загалом для друку тільки художніх книг передбачено майже 700 тисяч гривень, понад 100 тисяч виділено для друку дитячої літератури.

“Обласна державна адміністрація буде і надалі проводити заходи для популяризації української книги. Наша програма підтримки книговидання спрямована, в першу чергу, на підтримку прикарпатських авторів та видавництв. І цьогорічний конкурс – наочний приклад державної підтримки та популяризації української книжки і читання”, – наголосив Богдан Футерко.

Теги: