В Одесі викрили злочинну групу, яка заволоділа місцевим аеропортом. За схожою схемою в приватні руки передали аеропорт “Івано-Франківськ” та ІФТКЕ

Автор: Вадим Войтик

30 Сер, 2023 10:34

Поділитись публікацією
В Одесі викрили злочинну групу, яка заволоділа місцевим аеропортом. За схожою схемою в приватні руки передали аеропорт “Івано-Франківськ” та ІФТКЕ

НАБУ і САП повідомили, що викрили злочинну групу, яка заволоділа майном КП «Міжнародний аеропорт «Одеса» вартістю 118 млн грн та доходом від його діяльності протягом 2012-2022 рр. у розмірі понад 2,5 млрд грн.

“Як встановило слідство, у 2011 році два відомих одеських бізнесмена організували схему заволодіння майном КП «Міжнародний аеропорт «Одеса». Для цього зареєстрували ТОВ, яке мало заснувати спільне товариство з Одеською міською радою (ОМР), з розподілом часток 75% і 25% відповідно, з метою отримання у власність та подальшої приватизації майнового комплексу аеропорту вартістю близько 118 млн грн. Отримання згоди депутатів ОМР на створення товариства забезпечив тодішній міський голова, розповівши про нібито плани співзасновника інвестувати у розвиток аеропорту. 

Крім того, за договором «інвестори» зобов’язувались внести статутний капітал у розмірі 355 млн грн, побудувати новий термінал і злітно-посадкову смугу. 

Як відомо, міжнародний аеропорт Івано-Франківськ перебуває у комунальній власності й належить громаді області – за винятком посадково-злітної смуги, яка належить державі. У 2010 році аеропорт передано у концесію з ТзОВ «Скорзонера» терміном на 30 років.

Згідно з умовами договору, компанія була зобов’язана вкласти в реконструкцію та покращення комплексу не менш ніж 50 млн грн. Однак за цей період інфраструктура аеропорту зазнала виключно руйнувань та занепаду, а економічний результат діяльності є дотаційним. Тодішнім керівником “Скорзонери” був Олександр Шевченко, а саму компанію пов’язують з олігархом Коломойським.

28 січня 2021 р. за поданням Руслана Марцінківа без обговорення Івано-Франківська міська рада прийняла рішення про “надання згоди Державному міському підприємству «Івано-Франківськтеплокомуненерго» (ТКЕ) на укладення договору про спільну діяльність”. Ним підприємство з майже усім майном передали в управління приватній фірмі зі статутним капіталом в 50 тисяч гривень.

У 2023 році комунальне теплопостачальне підприємство розпочало закупівлю теплової енергії у приватного, при тому, що тепло вироблялося на котельнях, що належать ІФ ТКЕ.

Читайте також: “За мову вбивали і вбивають”: скандал через російську у франківському медичному університеті (ЩО ВІДОМО)