В Одеській області виростили “квадратні” кавуни, які простіше перевозити (ФОТО)

Автор: Вадим Войтик

23 Лип, 2019 13:35

В Одеській області виростили “квадратні” кавуни, які простіше перевозити (ФОТО)

Ферма в Одеській області зайнялася вирощуванням кубічних кавунів, які легше транспортувати.

Про це пише Думська.

Перші якісні плоди кубічних (“квадратних”) кавунів отримала компанія “Дунайський аграрій”, яка займається органічним землеробством на 2 тисячах гектарах в Ізмаїльському районі.

Це самий звичайний кавун, стиглий, солодкий, але при цьому має форму куба, що не тільки привертає увагу, але і полегшує транспортування.

Вперше квадратні кавуни з’явилися в 1960-х роках в Японії – місцеві фермери, намагаючись компенсувати поганий урожай, вирішили здивувати покупця, виростивши щось дивовижне, за що можна було б запросити велику ціну. Поставлену задачу японці виконали за допомогою спеціальних кубічних форм, куди поміщали плід.

Українці просунулися далі азіатських колег. Як розповів керівник “Дунайського аграрія” Роман Дяжук, ізмаїльським фахівцям вдалося добитися дозрівання кубічних кавунів відмінного смаку.

“Дійсно, придумали японці, потім ідею підхопили китайці, а ми вирішили теж спробувати, – каже він. – Довго працювали, вчилися і перемогли. Практично ні в кого в світі не виходять стиглі кубічні кавуни, а у нас вийшли. Це не випадковість, так як я спочатку ставив завдання, щоб приваблювала не тільки форма, а й зміст “, – говорить Дяжук.

На фермі стверджують, що налагодили технологію вирощування квадратних кавунів і готові перейти до їх масового вирощування.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...