В одній з промзон Івано-Франківська робили операції котам і собакам

Автор: Людмила Баран

07 Sep, 2014 22:14

Поділитись публікацією
В одній з промзон Івано-Франківська робили операції котам і собакам

В Івано-Франківську працювали ветеринари міжнародної зоозахисної організації “Чотири лапи”. Виданню “Galka” вдалося застати їх за роботою. 

Машини організації “Чотири лапи” припарковані в одній з промзон Івано-Франківська. Волонтери “Дому Сірка”, які запросили  команду ветеринарів, винайняли для їхньої роботи старий ангар. У ньому розміщували вольєри,в яких собаки впродовж доби приходили до тями після операцій.

Тварини, коти, собаки, кіт, собака, Ветеринар, стерилазація, FOUR PAWS_7982

Одним бусом  їздили відловлювати бездомних собак. В іншому обладнана клініка. В ній за два тижні  ветеринари простерилізували 115 безпритульних собак. Наприкінці свого перебування в місті вони роблять  операції кішкам.

Тварини, коти, собаки, кіт, собака, Ветеринар, стерилазація, FOUR PAWS_7963

В останній день перед від’їздом ветеринари стерилізують безпритульних котів, за якими доглядає організація “Дім Сірка”.

Пара прооперованих  кішок лежить на колінах у волонтерки організації. Інші відходять від анестезії у коробках і котячих сумках.

Тварини, коти, собаки, кіт, собака, Ветеринар, стерилазація, FOUR PAWS_8013

“Зараз під опікою в “Дому Сірка” більше, ніж пів сотні  тварин. Частина – у вольєрній перетримці,  частина –  вдома у волонтерів”, – розповідає волонтерка Тетяна Котоловська.

Тварини, коти, собаки, кіт, собака, Ветеринар, стерилазація, FOUR PAWS_8015

Тварини, коти, собаки, кіт, собака, Ветеринар, стерилазація, FOUR PAWS_7983

Дві жінки принесли своїх кішок, щоб зробити їм безкоштовні операції

Тварини, коти, собаки, кіт, собака, Ветеринар, стерилазація, FOUR PAWS_7993

Тварини, коти, собаки, кіт, собака, Ветеринар, стерилазація, FOUR PAWS_8002

 “Сьогодні принесла двох котів. Хотіла взяти вісьмох”, – говорить молодша з жінок, пані Марія.      

Тварини, коти, собаки, кіт, собака, Ветеринар, стерилазація, FOUR PAWS_7992

“Ви напишіть вашу статтю так, щоб люди зрозуміли: не можна бути такими жорстокими, знущатися над тваринами. Цього року просто перед Другим Святим вечором  в Пасічній отруїли трьох собак. І нещодавно – знову”, – розповідає жінка.

“Труять навіть стерилізованих тварин. Одні люди доглядають за ними,  а інші їх просто ненавидять”, – додає бабуся, яка сидить у кріслі з котом на руках.

Тварини, коти, собаки, кіт, собака, Ветеринар, стерилазація, FOUR PAWS_7977

“Я сама щодня годую собак на Автостанції, приношу з дому посуд, розкладаю. Потім, коли вони поїдять забираю тарілки з вулиці і несу додому мити.  Іноді собак лікую, везу до ветеринара”, – продовжує пані Марія.

Вона перебуває на пенсії, має внуків. Родичі підтримують її любов до тварин. Розказує, що син якось привіз їй мішок крупи для безпритульних собак.

Тварини, коти, собаки, кіт, собака, Ветеринар, стерилазація, FOUR PAWS_8020

“Люди ще й сердяться, коли ми підгодовуємо тварин. Називають нас ненормальними. А я просто не можу дивитися, коли тварина ходить по вулиці і просить їсти”, – каже пані Марія.

Тварини, коти, собаки, кіт, собака, Ветеринар, стерилазація, FOUR PAWS_8005

Один з ветеринарів виносить  кішку з машини-операційної і бере іншу. Перед стерилізацією тварині роблять укол.

Тварини, коти, собаки, кіт, собака, Ветеринар, стерилазація, FOUR PAWS_8014

Перед “Євро-2012”  у західних ЗМІ поширилась інформація, що в Україні масово вбивають безпритульних собак. Після цього  “Чотири лапи” почала працювати в нашій країні. 

Тварини, коти, собаки, кіт, собака, Ветеринар, стерилазація, FOUR PAWS_7973

В цей період Катерина Луцкевич закінчила Національний університет біоресурсів у Києві і потрапила на навчання від міжнародної організації. Спочатку вона працювала на посаді волонтера, а згодом – ветеринара в команді “Чотирьох лап”.

Тварини, коти, собаки, кіт, собака, Ветеринар, стерилазація, FOUR PAWS_7966

В їхньому колективі 8 осіб: один координатор в Києві, інші  семеро їздять по всій Україні. Цього року вони об’їхали понад 20 міст, після Івано-Франківська вирушають до Калуша. Щодня  відловлюють та стерилізують безпритульних тварин вакцинують від сказу, лікують від паразитів, надають іншу медичну допомогу хворим тваринам.

Тварини, коти, собаки, кіт, собака, Ветеринар, стерилазація, FOUR PAWS_7999

“Відпочиваємо по дорозі від одного міста до іншого”, – каже Катерина Луцкевич. – В Івано-Франківську на вихідних ми не встигли піти на екскурсію містом.Були в кіно, а решту часу відпочивали в готелі”

Тварини, коти, собаки, кіт, собака, Ветеринар, стерилазація, FOUR PAWS_7970

Крім проекту з допомоги бездомним тваринам,  “Чотири лапи” в Україні займається порятунком бурих ведмедів. Також волонтери організації їздять  рятувати звірів, які постраждали після катаклізмів у різних країнах. Катерина розповідає, що була на одному з таких проектів у Філіпінах. Можливо, після того як стане безпечною ситуація на Донбасі, ветеринари організації поїдуть туди, щоб допомогти тваринам, на життя яких також вплинули бойові дії.

Тварини, коти, собаки, кіт, собака, Ветеринар, стерилазація, FOUR PAWS_8010

“Я захотіла стати ветеринаром після того, як лікувала кішку своєї тітки. Взагалі, у мене завжди вдома були тварини. Зараз є дві собаки і кицька. Правда, коли я подорожую, за ними доглядають батьки”, – розповідає Катерина Луцкевич.

Тварини, коти, собаки, кіт, собака, Ветеринар, стерилазація, FOUR PAWS_7996

“Напевно, ставлення до безпритульних тварин в Україні покращується. Все частіше можна побачити, як люди гуляють на вулиці з простими безпородними собаками”, – зауважує Катерина Луцкевич.

Тварини, коти, собаки, кіт, собака, Ветеринар, стерилазація, FOUR PAWS_8016