В одному з франківських дитсадків відкрили інклюзивно-ресурсну кімнату (ФОТО)

Автор: Єва Жасминова

29 Вер, 2020 19:07

Поділитись публікацією
В одному з франківських дитсадків відкрили  інклюзивно-ресурсну кімнату (ФОТО)

Новий куточок для всебічного розвитку вихованців облаштували в дитячому садочку №12 «Струмочок».

Це місце, де діти мають змогу зняти напругу, розслабитися та попрактикуватися у цікавих заняттях. А допомагають у цьому ряд підручних інструментів: від кінетичного піску до сухого басейну з кольоровими кульками.

Практична психологиня Ірина Лойовська розповідає, що ідея з облаштування інклюзивно-ресурсної кімнати з’явилася спонтанно, але продиктована необхідністю. Тут займають дітки з інклюзивних та звичайних груп, є групові та індивідуальні заняття. Дуже корисною, за словами педагога, ця кімната є для наймолодших – вихованців ясельних груп. З кожною із них проводять по 2 заняття у тиждень.

«Тут є кінетичний пісок, який допомагає зняти психологічну напругу, а ще сприяє розвитку дрібної моторики. Також є юнгіанська пісочниця, де ми займаємося з дітками. Досить цікавим є малювання на оргсклі. А улюбленим місцем для дітей є сухий басейн з кольоровими кульками. Бо, окрім того, що це весело, – він допомагає зняти напругу з усіх груп м’язів. Також своєрідним експериментом став басейн з підсвіткою та кольоровим піском», –  наголошує психологиня.

Директор департаменту освіти Ігор Максимчук запевняє, що подібні кабінети повинні бути у кожному закладі. Адже інклюзія – активно розвивається. У важливості цього кабінету переконана й завідувачка закладу Валентина Гриджук. Вона наголошує, що у садку – 3 інклюзивні групи.  Саме для них цей куточок – необхідність.