В операційній рятували власною кров’ю: як у Львові медики з того світу маленького прикарпатця витягали

Автор: Застава Максим

17 Чер, 2021 11:13

Поділитись публікацією
В операційній рятували власною кров’ю: як у Львові медики з того світу маленького прикарпатця витягали

У Львівській обласній клінічній лікарні “Охматдит” від смерті врятували однорічного прикарпатця.

Про це повідомили на сторінці лікарні у фейсбуці.

Усе починалося зі звичайної бактерійної інфекції горла. В один рік і сім місяців у хлопчика заболіло горло. Дитину лікував сімейний лікар у містечку на Івано-Франківщині. Через три тижні дитині стало різко зле і її скерували до Івано-Франківська з підозрою на паратонзилярний абсцес (скупчення гною у горлі).

“З розповідей батьків, в обласній лікарні спробували пунктувати абсцес, але почалася кровотеча, хлопчика заінтубували і перевели у реанімацію. Наступного дня спробували пунктувати знову, але нічого не отримали під час пункції. Батьки забили на сполох. Їм радили перевести дитину до Києва, але батьки обрали інший варіант – приїхати до нас”, – пояснюють в лікарні.

Доки малюк був у дорозі до “Охматдиту”, завідувач ЛОР-відділення Федір Юрочко уже аналізував знімки МРТ маленького пацієнта. ЛОРи готувалися зустрічати великий абсцес (приблизно 120 мл), який з правої частини горла уже переходив на ліву.

Після консиліуму малюка взяли в операційну. Абсцес розкрили, але гною майже не було, отримали багато несвіжих згустків крові. У дитини були всі ознаки сепсису і септичного шоку.

Згустки з горла забрали й частинку м’яких тканин горла, і передали на гістологію. Наприкінці операції відкрилася масивна кровотеча. Її відразу ж зупинили й дитина одужувала в реанімації.

“Гістологія показала, що у горлі був згусток крові. Стільки проблем через звичайний згусток крові? Щось тут не те… Команді Супергероїв треба було розмотати цей клубок проблем, але за яку нитку смикати першою?

Але часу на роздуми небагато – у дитини знову відкривається масивна кровотеча, кров з горла дитини лилася фонтаном. Команда медиків спрацювала блискавично: за мить реаніматолог несе дитину в операційну, ЛОР тампоном затискає місце кровотечі, ще один ЛОР працює мішком Амбу, щоб дитина дихала.

У хлопчика на 3 хвилини зупинилося серце, йому зробили непрямий масаж серця і пряме переливання крові – тут же, в операційній, троє лікарів дали малюкові свою кров. Ура, серце запустили!”, – йдеться в дописі.

“До нас приєдналася команда судинних хірургів і кардіохірургів з ЛОКЛ. Зовнішню сонну артерію перев’язали, і кровотеча зупинилася. Чотири години лікар тримав місце кровотечі, поки судинні хірурги перев‘язували судину.

Але через тиждень знову історія повторюється – хлопчик виплюнув два згустки крові. Кровотечі лікарі не чекали, вирішили зробити малюку КТ-ангіографію судин. У день, на який призначили обстеження, у хлопчика знову масивна кровотеча і знову операційна, інтубація і реанімація. На КТ ми їхали у стані підвищеної бойової готовності”, – додають лікарі.

Радіологи побачили несправжню аневризму внутрішньої сонної артерії (так звана псевдоаневризма). Спочатку лікарі думали, що проблема у зовнішній сонній артерії, а виявилося, що була також проблема й у внутрішній сонній.

Весь час лікарів водила за ніс не та судина – колатеральні (обхідні) судини з’явилися з протилежного боку так, ніби проблема була у зовнішній сонній, і саме вони заплутали усю діагностику.

Рішення знайшли. Хлопчику зробили ендоваскулярну операцію – через маленький розріз у судині стегна аневризму виключили із загального кровоплину.

“У нашого хлопчика зараз все добре, артерія виконує свою функцію і горло теж у нормі. Він нарешті поїхав додому! Але ми з мамою залишаємось на зв’язку, вона продовжує інформувати про те, як почувається малюк. У світовій літературі не описано випадків псевдоаневризми внутрішньої сонної артерії у дитини такого віку, тому можна говорити, що ми зіткнулися з унікальним випадком. Була складна діагностика і лікування, але завдяки командній роботі супергероїв Охматдиту, радіологів та судинних хірургів ми справилися. Разом ми змогли врятувати життя дитини”, – каже завідувач ЛОР-відділення Федір Юрочко.

Теги: