В ОПОРІ кажуть про поганий тон політичної конкуренції майбутніх учасників виборів

Автор: Турій Роман

25 Apr, 2014 10:32

Поділитись публікацією
В ОПОРІ кажуть про поганий тон політичної конкуренції майбутніх учасників виборів

Згідно з даними Центральної виборчої комісії станом на 23 квітня зареєструвалися кандидатами у народні депутати по виборчому округу №83 (Івано-Франківськ) 5 осіб, а саме: Віктор Анушкевичус, Микола Петруняк, Дмитро Романюк, Володимир Тітов та Ігор Шумега.

Читайте також: Індустріального парку в Франківську не буде? І взагалі, ті парки десь існують не на папері? – фактчек Галки

Про це повідомляє ОПОРА.

За даними організації, зареєстровані кандидати досі не розпочали проводити передвиборну агітацію, на відміну від своїх ймовірних суперників, що заявили про намір балотуватися, проте в ЦВК ще не зареєструвались як кандидати.

Спостерігачі ОПОРИ повідомляють про активну присутність у медіа Олександра Шевченка.

Окрім того, із ефірів на телебаченні та роздачі газети «Студентська Свобода» активізував свою інформаційну діяльність ще один потенційний кандидат, голова Івано-Франківської обласної організації ВО «Свобода» Василь Попович. За повідомленнями спостерігачів ОПОРИ, газету масово роздають перед університетами в Івано-Франківську. Більшість матеріалів розповідають про діяльність Василя Поповича. Потенційний кандидат також розмістив на білбордах Великоднє привітання та привітав франківчан із цим святом на шпальтах комунальних газет. В одній із них також вийшло розлоге інтерв’ю з Поповичем про особливості його виборчої кампанії та плани роботи у ВР.

Потенційний кандидат-самовисуванець Микола Гавриляк, який зібрав гроші на заставу у ЦВК з допомогою користувачів Інтернету вирішив привітати франківчан із Великоднем з допомогою листівок, які масово розклеїли на інформаційних дошках під’їздів та навіть у тролейбусах.

«Зростання інформаційної активності ймовірних кандидатів можна назвати фальстартом виборчої кампанії, – наголошує Іван Маруняк, координатор ОПОРИ в Івано-Франківській області. –  Якщо різко зростає інформаційна активність осіб, що заявили про намір балотуватися, то це є підставою, щоб її пов’язувати з виборчою кампанією. Про порушення правил агітації тут говорити не можна, оскільки вони ще не кандидати і у інформаційних матеріалах немає заклику голосувати за них. Розгортання виборчої кампанії до моменту реєстрації кандидатом у ЦВК швидше можна назвати поганим тоном політичної конкуренції, ніж порушенням закону».