В ОПОРІ кажуть про поганий тон політичної конкуренції майбутніх учасників виборів

Автор: Турій Роман

25 Apr, 2014 10:32

Поділитись публікацією
В ОПОРІ кажуть про поганий тон політичної конкуренції майбутніх учасників виборів

Згідно з даними Центральної виборчої комісії станом на 23 квітня зареєструвалися кандидатами у народні депутати по виборчому округу №83 (Івано-Франківськ) 5 осіб, а саме: Віктор Анушкевичус, Микола Петруняк, Дмитро Романюк, Володимир Тітов та Ігор Шумега.

Читайте також: “Відкрийте добре очі й подивіться перелік”, – Світлана Онищук попросила облраду затвердити програму ремонту доріг. Депутати відмовили

Про це повідомляє ОПОРА.

За даними організації, зареєстровані кандидати досі не розпочали проводити передвиборну агітацію, на відміну від своїх ймовірних суперників, що заявили про намір балотуватися, проте в ЦВК ще не зареєструвались як кандидати.

Спостерігачі ОПОРИ повідомляють про активну присутність у медіа Олександра Шевченка.

Окрім того, із ефірів на телебаченні та роздачі газети «Студентська Свобода» активізував свою інформаційну діяльність ще один потенційний кандидат, голова Івано-Франківської обласної організації ВО «Свобода» Василь Попович. За повідомленнями спостерігачів ОПОРИ, газету масово роздають перед університетами в Івано-Франківську. Більшість матеріалів розповідають про діяльність Василя Поповича. Потенційний кандидат також розмістив на білбордах Великоднє привітання та привітав франківчан із цим святом на шпальтах комунальних газет. В одній із них також вийшло розлоге інтерв’ю з Поповичем про особливості його виборчої кампанії та плани роботи у ВР.

Потенційний кандидат-самовисуванець Микола Гавриляк, який зібрав гроші на заставу у ЦВК з допомогою користувачів Інтернету вирішив привітати франківчан із Великоднем з допомогою листівок, які масово розклеїли на інформаційних дошках під’їздів та навіть у тролейбусах.

«Зростання інформаційної активності ймовірних кандидатів можна назвати фальстартом виборчої кампанії, – наголошує Іван Маруняк, координатор ОПОРИ в Івано-Франківській області. –  Якщо різко зростає інформаційна активність осіб, що заявили про намір балотуватися, то це є підставою, щоб її пов’язувати з виборчою кампанією. Про порушення правил агітації тут говорити не можна, оскільки вони ще не кандидати і у інформаційних матеріалах немає заклику голосувати за них. Розгортання виборчої кампанії до моменту реєстрації кандидатом у ЦВК швидше можна назвати поганим тоном політичної конкуренції, ніж порушенням закону».