В ОПОРі розповіли, чому Франківських представників влади визнали найпрозорішими в Україні

Автор: Турій Роман

27 Apr, 2018 14:42

Поділитись публікацією
В ОПОРі розповіли, чому Франківських представників влади визнали найпрозорішими в Україні

Громадянська мережа ОПОРА 27 квітня презентувала результати регулярного щорічного дослідження індексу публічності.

Читайте також: Двоє прикарпатських нардепів увійшли у ТОП-10 мажоритарників Верховної ради

За результатами дослідження Івано-Франківська міська рада з загальним показником 77,7% перебуває на першій позиції у регуляторному рейтингу за результатами вимірювання у 2017 році.

Показник публічності міського голови зараз складає 89,7 %. Він зумовлений регулярним висвітленням через телевізійні ефіри і мережу Інтернет. Позитивною назвали практику мера давати відповіді на запитання в мережі Фейсбук і щотижневе спілкування міського голови із громадянами через засоби масової інформації, а саме через телебачення.

Також зафіксований прогрес у питанні формування засідання постійних депутатських комісій міської ради. Це дослідження проводиться у кожній області. Координатор ОПОРИ на Прикарпатті Іван Маруняк нагадав про те, що у Івано-Франківську дослідження проводиться вп’яте.

“Наразі ми відмітили декілька недоліків, але в цілому ситуація в Івано-Франківську непогана. Серед зауважень ми виділили, що зараз не працює регулярна відеотрансляція сесії. Повні біографічні відомості про міських депутатів відсутні. Так само відсутня і інформація про права і обов’язки депутатів і їх декларації”, – сказав Маруняк.

ОПОРА звернула увагу, що у в Івано-Франківську відсутня практика звітування депутатських комісій про результати своєї діяльності.

Маруняк зауважив, що на сайті міськради наявна інформація лише про питання, які розглядалися комісіями.

Міський голова Руслан Марцінків запевнив, що міська рада буде сприяти покращенню роботи і усуненню недоліків у своїй роботі.

“Дуже добре, що є такі дані. Я неодноразово спілкувався з багатьма людьми стосовно відкритості перед громадянам. І люди дивувалися чому у нас все так прозоро. Зауваження приймаються. Я думаю ми із колегами вирішимо ці питання”, – зазначив мер, інформує “Галка”.

Теги: