У палаці Потоцьких розпочали створення креативного простору (ФОТО)

Автор: Іра Блаженко

24 Тра, 2024 13:49

Поділитись публікацією
У палаці Потоцьких розпочали створення креативного простору (ФОТО)

24 травня в Івано-Франківську відбулася Конференція Креативних Індустрій. В її рамках показали процес ревіталізації у першому пусковому комплексі будівлі “А” палацу Потоцьких.

Читайте також: Проєкт програми археологічних досліджень палацу Потоцьких передбачає витрати бюджету в 941 тис. за три роки

Про це пише “Галка” з місця події.

Простір вже залучали “до життя” й раніше. Його використовували у фестивалі “Porto Franko”, проводили тематичні фотосесії, виставки, кінопокази, лекторії.  Відновлення одного з крил палацу Потоцьких проводять з метою обʼєднання представників креативних індустрій у новоствореному просторі, щоб створити умови для їхнього розвитку та масштабування. Комплекс площею понад 589 м2 згодом стане простором з креативних індустрій, а саме:

  • буде конференц-зал;
  • коворкінгу для представників креативних індустрій;
  • студія звукозапису та студії аналогового/цифрового фото.

Комплекс раніше був госпіталем. Його збудували за часів Австро-Угорщини й, як шпиталь він пережив різні історичні епохи: ЗУНР, УНР, поляків, німців, совєтів й залишався медичним закладом до 2004 року. З проєктного рішення, історії цієї будівлі зберігатимуть: залишать старі медичні написи на стінах. 

“Госпітальна історія нашарована під різними владами і державами. До нас будівля дійшла без змін, як госпіталь і ми хочемо зберегти його сліди. Єдине, ми демонтуємо те, що лишили совєти, бо вони визнані як дисгармонійні й деструктивні. Є збережені написи польською, німецькою, які ми будемо консервувати”, – ділиться Володимир Гайдар.

Володимир Гайдар додає, що палац також буде реалізовувати медійні проєкти у креативному просторі. Зокрема, каже про плани на подкаст.

 

Член правління ГС “Бізнес Асоціація Івано-Франківська” Віктор Вінтоняк каже, що ревіталізація корпусу палацу Потоцьких для молоді міста має стати осередком розвитку. Зокрема, наголошує на кінематографії:

“На території області відбувалося багато зйомок, тому важливо, як формується екосистема креативних індустрій. Такий простір потрібен, бо найперше, молодь сюди може прийти і знайти підтримку: допомогу із захистом прав інтелектуальної власності, щодо виходу на ринок, спільні проєкти. Це дуже гарний спосіб і якір для того, щоб затримати молодь і можливо навіть повернути, щоб вони могли себе і тут реалізувати”, – розповідає Вінтоняк.

Він додає, що місту бракує студії для постпродакшену – опрацювання відеоматеріалу після знімання фільму чи телепрограми, редакція, монтаж, озвучування.

“На початку повномасштабного вторгнення в Івано-Франківську знаходився режисер “Довбуша” Олесь Санін. Йому була потрібна студія для запису й, на жаль, у нас таких нема, де можна було б займатися постпродакшеном”.

Віктор Вінтоняк

 

Директор Департаменту інвестиційної політики, проєктів, міжнародних зв’язків, туризму та промоцій міста Івано-Франківської міської ради Ігор Попадюк розповідає, що для ремонту будівлі потрібно 27,5 мільйонів гривень. Коштів вдалося залучити у межах проєкту ПРООН “Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів (SRER)”.

“Креативна індустрія – це великий бізнес, де працюють багато людей. Для них потрібно створювати середовище, яке має мати й фізичний простір у містах, куди можуть приїздити творці і гуртуватися, щоб створювати спільні продукти. Таким має стати і простір палацу”, – каже Ігор Попадюк.

 

Завершити роботи у просторі планують вкінці вересня 2024 року, а на жовтень в деяких з приміщень вже заплановані події.

Як писала “Галка”, новий віртуальний музей “Місто і зброя” запрацював в Івано-Франківську (ФОТО).