Волонтери безкоштовно стерилізуватимуть бездомних собак Івано-Франківська

Автор: Людмила Баран

20 Aug, 2014 12:38

Поділитись публікацією
Волонтери безкоштовно стерилізуватимуть бездомних собак Івано-Франківська

Благодійна організація “Дім Сірка” запросила до міста ветеринарів міжнародної організації “Чотири лапи” (“Four Paws”). Впродовж двох тижнів вони будуть відловлювати, стерилізувати, вакцинувати  від сказу та повертати на волю безпритульних собак. 

Про програму з масової стерилізації тварин вони розповіли на прес-конференції 20 серпня.

За словами волонтерів, собак після відлову діагностуватимуть у спеціально-обладнаній машині-клініці. В іншій робитимуть їм операції для припинення здатності розмножуватися. Через добу після стерилізації собаку відпускатимуть у її середовище.

Також проводитимуть роз’яснювальну роботу серед населення. Людям роздаватимуть брошури про відповідальне ставлення до тварин та розповідатимуть про роботу організації “Чотири лапи”.  У БО “Дім Сірка” є довгий список адрес, де мешкають безпритульні собаки. Праці попереду дуже багато.

Ветеринари організації “Чотири лапи” вже об’їхали 19 міст України. В Івано-Франківську вони вже були минулого року. Тоді простерилізували понад 200 собак.

дім сірка волонтери 4 лапи-1388

Проект “Four Paws” фінансується за кошти країн Європи. Втім, подібні акції з масової стерилізації, крім України, організація проводить тільки у Румунії та Болгарії. У більш розвинених країнах Європи, як розповіли волонтери,  проблеми з великою кількістю бездомних собак немає – там громадяни, якщо викинуть тварину на вулицю, відповідають  перед законом.

Співфінансування проекту здіснює “Дім Сірка”, для цього організація влаштувала збір коштів з допомогою  аукціону зустрічей у Фейсбуці.