В Росії будуть карати за фінансування опозиції

Автор: Вадим Войтик

11 Jun, 2014 15:48

Поділитись публікацією
В Росії будуть карати за фінансування опозиції

Держдума Росії продовжує посилювати кримінальне законодавство. У вівторок, 10 червня, у другому читанні були прийняті урядові поправки, що вводять кримінальне покарання на строк до трьох років за фінансування екстремістської діяльності.

За словами юристів, у влади з’явиться новий важіль впливу на опозицію – довести, що гроші були спрямовані на підтримку мирної ходи, а не на підтримку масових заворушень, буде складно.

Уряд запропонував жорсткі покарання за збір коштів, надання послуг, завідомо призначених для фінансування підготовки і здійснення злочині екстремістської спрямованості, або для забезпечення діяльності екстремістів. За це «фінансистів» штрафуватимуть на суму від 300 000 до 500 000 рублів, позбавляти права займати певні посади на строк до трьох років, примушувати до обов’язкових робіт, або позбавляти волі на строк до трьох років.

Якщо ж злочин було скоєно з використанням службового становища, то винному загрожує до шести років позбавлення волі. Крім того, у таких осіб (як зараз у терористів), держава конфіскує майно, якщо доведе, що воно було отримано в результаті екстремістської діяльності або призначалося для її фінансування.

Крім того, в Росії вводять й інші новації по боротьбі з опозиційністю. Згідно з ними пропонується вважати публічними і ті екстремістські висловлювання і заклики, які зроблені в інтернеті. Зараз кримінальна відповідальність настає за публічні заклики до екстремізму і збудження ненависті, в тому числі з використанням ЗМІ. Раніше правоохоронним органам доводилося щоразу доводити публічність висловлювань онлайн.