В Росії готуються заборонити Windows, Word, Photoshop та інші іноземні комп’ютерні програми

Автор: Вадим Войтик

05 Jul, 2015 12:18

Поділитись публікацією
В Росії готуються заборонити Windows, Word, Photoshop та інші іноземні комп’ютерні програми

Як повідомляє сайт президента Росії, були прийняті зміни в Федеральний закон “Про інформацію, інформаційні технології і про захист інформації” та статтю 14 Федерального закону “Про контрактну систему у сфері закупівель товарів, робіт, послуг для забезпечення державних і муніципальних потреб”.

Читайте також: “Ні – політичним репресіям”: під резиденцією Зеленського на Прикарпатті пройшла мирна акція протесту

Згідно з новим законом, програми можуть вважатися вітчизняними, якщо виключні права на них належать Російської Федерації, або її громадянам, або некомерційної організації, керованої без допомоги іноземців, або комерційної організації з сумарною часткою російської участі більше 50%.

При цьому ПЗ повинно не порушувати держтаємницю, бути правомірно введено в оборот і вільно реалізовуватися на всій території Росії.

Як прокоментував новий закон український волонтер Мирослав Гай, таким законом Путін “занурив” Росію в Середньовіччя.

“Заборонити іноземне ПЗ, коли всі банки, всі підприємства працюють на ньому – це самогубство”, – написав Гай.

Що стосується змін до другого закону (“Про контрактній системі у сфері закупівель … “), вони дають Росії право встановлювати заборону або обмеження на допуск закордонних товарів і послуг до участі у державних закупівлях.

Згідно з проектом постанови уряду Росії на виконання цього закону, замовники зможуть купувати іноземне ПЗ тільки в тих випадках, коли порівнянне російське ПО відсутнє або за своїми функціональними, технічним, експлуатаційним характеристикам не відповідає обґрунтованим вимогам замовників.

Теги: