В селі на Прикарпатті відкопали останки 175 жертв НКВД (ФОТО)

Автор: Турій Роман

19 Лис, 2014 15:41

Поділитись публікацією
В селі на Прикарпатті відкопали останки 175 жертв НКВД (ФОТО)

Івано-Франківське обласне історико-просвітницьке товариство «Меморіал» розкрило чергове велике захоронення жертв НКВД в смт. Єзупіль Тисменицького району.

Читайте також: На Коломийщині перекинувся "Мерседес": пасажир не вижив (ФОТО)

Це захоронення знаходиться на території Єзупільської міської лікарні, яка з 1945 по 1956 роки використовувалася, як тюрма Жовтневого районного відділу НКВД (в радянські часи Єзупіль носив назву Жовтень).

«Персонал лікарні просто хотів набрати землі на клумби, і трошки підкопавши, вони натрапили на кістки, тоді і звернулися до нас», – розказує член правління «Меморіалу» Василь Тимків.

Вже на сьогодні вдалося відкопати 175 осіб, серед них жінки і діти. Копати помагали хлопці з ГО «Патріот України», пише “Репортер“.

Як каже Тимків, збереглися численні свідчення про те, що енкаведисти привозили з лісу, з навколишніх сіл тіла вбитих підпільників. Також чимало людей було замордовано в самій тюрмі. Серед ув’язнених було багато тих, хто не чинив і не міг чинити збройного опору більшовицькій владі. Сюди потрапляли ті, хто відмовлявся іти в колгосп, чи ті, кого влада підозрювала, як родичів вояків УПА.

«Ховали людей у рові, – каже Тимків, – Тіла складали один на одного, інколи навіть у шість шарів. Тіла присипали вапном, щоб вони скоріше розклалися і не було чути запаху. В окремих черепах виявлено кульові поранення та знайдено біля кісткових останків гільзи від куль».

Розкопки ще далекі до завершення, проблема у тому, що на частині поховання зараз знаходяться лікарняні гаражі, а частина їх – під дорогою.
Варто додати, що це вже друга велика могила жертв НКВД, яка виявлена в Єзуполі. Першу знайшли у 90-х роках, там було 46 тіл.

Теги: