Міністр освіти Лілія Гриневич підписала наказ, який скасовує діяльність батьківських комітетів у школах. Наказ ухвалено на виконання нового закону “Про освіту”.
Читайте також: "Це ганебно", - Гриневич про шкільні вбиральні на вулиці
Наказ, датований 21 грудня 2017 року, скасовує розпорядження від 2 червня 2004 р. “Про затвердження зразкового положення про батьківські комітети (ради)”.
Цим документом передбачалося, що батьківський комітет підпорядковується і підзвітний загальношкільним батьківським зборам і обирається на рік.
“Саме рішеннями “батьківських комітетів” адміністрації закладів виправдовують збір неврахованих готівкових коштів, наймання охорони і навіть відрахування дітей із закладів”, – написав громадський активіст Віталій Фурманюк у фейсбуці.
Водночас у Департаменті загальної середньої та дошкільної освіти МОН уточнюють, що цей наказ не забороняє батьківські комітети.
“Батьківські комітети не поза законом. Це не так. Змінилася лише назва. Сьогодні в школах існують органи громадського самоврядування. Це не означає, що комітети поза законом. Вони можуть називатися по-різному. Можливо, прибрали таке поняття як “батьківські комітети”, проте є “органи громадського самоврядування”. Це нічого не змінило.
Батьки мають право об’єднуватися для вирішення питань. Вони самі можуть визначатися з назвою. Раніше був батьківський комітет, то зараз вони можуть називатися інакше. Орган існує і його повноваження розширені. 70 і 28 статті закону про освіту визначають повноваження комітетів. А збирання грошей не передбачено законодавством про освіту”, – пояснила чиновник міністерства Ольга Малишева.