В УГКЦ пояснили, навіщо їм приміщення колишньої залізничної лікарні на Тарнавського

Автор: Зелінська Таня

20 Чер, 2019 13:09

В УГКЦ пояснили, навіщо їм приміщення колишньої залізничної лікарні на Тарнавського

Як писала “Галка” раніше, місто хоче віддати приміщення на Тарнавського під новий “католицький дитсадок” (ФОТО).

На офіційному сайті Івано-Франківського Архієпархіального управління УГКЦ з’явився коментар щодо даного приміщення.

Офіційний комунікат Івано-Франківського Архієпархіального управління УГКЦ щодо можливої передачі земельної ділянки та будинку на вулиці Тарнавського, 12

У зв’язку із нещодавньою заявою Івано-Франківського міського голови п. Руслана Марцінківа та ряду публікацій в місцевих ЗМІ про намір міської влади передати у користування Івано-Франківській Архієпархії УГКЦ земельну ділянку по вул. Тарнавського, 12 загальною площею 0.4173 га, із будинком колишньої залізничної лікарні, загальною площею 2033.05 м2 бажаємо довести до відома громадськості та журналістів наступне:

18 квітня 2019 року Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Володимир Війтишин звернувся офіційним листом до міського голови п.Руслана Марцінківа з проханням щодо реалізації спільного соціального проекту – дошкільного навчального закладу, дитячого садка в м. Івано-Франківську. Оцим комунікатом висловлюємо велику повагу і вдячність міському голові за те, що даний проект був активно взятий до уваги.

В листі, зокрема, йшла мова про те, що Церкві не байдужі старання Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради, який з кожним роком працює над покращенням умов для виховання дітей. Як відомо, з ініціативи міської влади останнім часом відновлюються старі та будуються нові дитсадки, які є місцем виховання великої кількості юних мешканців міста. Проте статистичні дані останніх років свідчать, що існуючої кількості дошкільних навчальних закладів є недостатньо. Батьки одразу з моменту народження дитини стараються якнайшвидше зареєструвати її в електронну чергу, щоб скористатись конституційним правом на безкоштовну освіту. Однак статистика вказує на те, що тільки 68% дітей із списку зареєстрованих були зарахованими на навчання у 2016/2017 навчальному році.

Беручи до уваги вищесказане, Івано-Франківська Архієпархія УГКЦ бажає розділити разом з міською владою відповідальну нішу у соціальній сфері та взяти участь у розширенні дошкільних навчальних закладів нашого міста. І як конкретну пропозицію, Архієпархією було запропоновано зробити реконструкцію будинку під дитячий садочок з умовою збереження архітектурної пам’ятки на території земельної ділянки за адресою вул. Тарнавського, 12, яка є комунальною власністю міста.

Згідно з проведеним аналізом, майбутній дошкільний заклад зміг би розмістити 80-120 дітей. Без сумніву, діяльність даного дошкільного закладу опиратиметься на християнські цінності та характеризуватиметься дбайливим ставленням до кожної дитини, як це можна побачити у Католицькій школі-гімназії св. Василія Великого.

Для остаточного вивчення цього питання та можливої реалізації зазначеного проекту з обох сторін працює ряд експертів, щоб усе відбулося в правовому полі. З одного боку, Церква гарантує абсолютно цільове призначення території та збереження архітектурної пам’ятки  будівлі, а з іншого боку, благодійні організації потребують гарантії щодо прав власності Церквою даного об’єкту. Тобто лише така юридична форма як власність дозволить Архієпархії отримати безповоротні дотації від закордонних Католицьких благодійних організацій.

Щиро сподіваємося на підтримку нашого спільного проекту з боку громадськості, який дозволить внести вклад у розвиток та покращення благополуччя жителів нашого міста.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...