В УГКЦ підтвердили, що не будуватимуть у сквері біля озера, а хочуть поруч: активісти не схвалили (ФОТО)

Автор: Турій Роман

17 Кві, 2024 13:30

Поділитись публікацією
В УГКЦ підтвердили, що не будуватимуть у сквері біля озера, а хочуть поруч: активісти не схвалили (ФОТО)

17 квітня в Івано-Франківську зустрілися представники міської ради, УГКЦ та активісти щодо будівництва церкви на зеленій зоні біля міського озера.

Перша частина зустрічі відбувалася за закритими дверима, пише “Галка” з місця події. Надалі до обговорення долучилися представники медіа.

Не профільний представник від міської ради, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради Святослав Никорович повідомив, що церква пропонує перенести будівництво.

“Церква запропонувала альтернативне рішення по перенесенню. Поставити МАФ без фундаменту. Міська рада готова це підтримати”, – Никорович.

Активісти наполягають на тому, щоб існуюча зелена зона не була забудована.

“Ми хочемо, щоб зелена зона була та повернулася, що тих меж, які були в 2019. Без кортів та іншого будівництва. Ми просимо мерію не забудовувати те, що зараз є, й відновити. Також ми просимо міську владу встановити мораторій на будівництво й на будь-якій іншій ділянці біля озера”, – каже Юрій Чабан.

“А також знайти церкві іншу повноцінну ділянку”, — додає Марія Козакевич.

Активіст Андріан Волгін заявив, що у нього довіри до сьогоднішньої зустрічі немає, й він очікує, що вимоги громади не виконають.

“Ми з покійним Віталієм Меріновим виступали проти забудови міста. І є багато прикладів, коли я був депутатом. Ми розуміємо проблему, але прошу залишити цю зону нам, місту. Я буду зобов’язувати правоохоронців перевірити сусідні корти, і скільки вони вкрали у скверу. Досить просити владу. З ними нема що розмовляти, бо на зустріч вони відправили людину, яке не відповідає за будівельні питання. Сюди мав прийти міський голова, бо на інспекції містом в нього є час, а на містян нема”, – каже Андріан Волгін.

Присутній отець Віталій Максимів наголосив, що обвинувачення щодо церкви про руйнування зеленої зони некоректні – вони не зрізали жодного дерева. Зведення планували саме на тій ділянці, тому що хотіли перейняти європейський досвід розміщення рекреаційних будівель у зелених зонах. На той час був на продажі поруч була ділянка, й щоб її викупити й приватизувати, за словами отця Віталія Максиміва, допомагали місцеві благодійники, оскільки релігійна громада не мала права цього зробити. На ній і готові звести меншу каплицю.

“Єрхієпархія пропонує – нехай ділянка буде зеленим простором для воїнів, для діток і молодих сімей, але відкритим простором без жодних забудівель і це треба задокументувати, щоб подібні ситуації не повторювалися в майбутньому. Але ми не можемо залишити ту спільноту, якій обіцяли зробити ту будівлю (йдеться про рекреаційний центр духовно-емоційної реабілітації для християн – ред.). Ми хочемо, щоб це було людне місце. Нашим компромісом є те, щоб перенести на кілька метрів й зменшити висотність до 4 метрів й площу будівництва до 58 м2. Та на превеликий жаль, Божий дім називатиметься неприємним словом “МАФ”. Також разом з ініціативною групою готові облагородити територію”, – каже отець Максимів.

Активісти пропонують облаштувати наново зелену зону, яка б задовільнила потреби різних категорій. Проте, для церкви це тривалий процес й вони не вважають це доброю пропозицією.

“Ми зможемо створити інклюзивний простір, без будь-якого будівництва. В тому числі, МАФа”, – каже Софія Дейчаківська.

Спільним рішенням щодо будови поруч скверу зустріч не завершилася. Отець Іван Стефурак запропонував провести спільну толоку у понеділок:

“Приберемо те, що ми разом там створили, щоб ми могли почати ходити туди з дітьми”.

Раніше “Галка” писала, що на березі міського озера 19 березня звели будівельний паркан, там планували збудувати 16-метрову церкву.

Небайдужі висадили на цьому місці Сад ветеранів Прикарпаття та розклали паркан. А ще написали зверення до Глави УГКЦ Святослава і зібрали підписи під петицією до мерії з проханням зберегти зелену зону від забудови. 28 березня Руслан Марцінків сказав, що місто не проти будівництва. У відповіді на петицію мер лише вказав, що будівництво законне, і прохання громади не коментував.

Читайте також: Франківськ планує придбати девʼять дуобусів для нового маршруту