21 грудня Верховна Рада України ухвалила у другому читанні законопроєкт про медичний канабіс.
Як інформує “Галка”, про це пише “Громадське Телебачення” з посиланням на народних депутатів Ярослава Железняка та Ірини Геращенко.
За відповідний законопроєкт № 7457 проголосували 248 народних депутатів.
Цей законопроєкт регулює обіг канабісу лише в медичній, промисловій та науковій діяльності. Документ спрощує медичне використання ліків на основі канабісу й доручає уряду розширити перелік ліків.
Водночас законопроєктом передбачено, що:
- Розповсюдження марихуани для рекреаційного споживання продовжить вважатися злочином і буде розслідуватися поліцією відповідно до законодавства.
- Виробництво ліків жорстко контролюватиметься на всіх етапах; вирощувати зможуть лише юрособи, які отримають відповідну ліцензію та GMP-сертифікат, під цілодобовим відеонаглядом із доступом для Нацполіції; кожен кущ буде мати індивідуальне кодування, щоб відслідковувати рух рослин до пацієнта.
- Препарати на основі медканабісу можна буде отримати тільки за електронним рецептом. Цей рецепт лікар виписуватиме пацієнту відповідно до його стану, як це зараз відбувається з морфіном.
Закон вводиться в дію через пів року після його опублікування.
Міністерство охорони здоров’я назвало ухвалення цього закону «історичним рішенням» та подякувало депутатам від імені лікарської спільноти.
«Адже медичний канабіс — це ліки для мільйонів людей: онкопацієнтів, людей із розсіяним склерозом, пацієнтів, що отримують паліативну допомогу тощо […] Ліки на основі канабісу дозволені у 56 країнах, у тому числі державах ЄС, Канаді, Великій Британії та Сполучених Штатах», — зазначили у МОЗ.
«Європейська Солідарність» утрималася під час голосування, через те, що не були враховані правки політсили.
Геращенко пише, що закон містить багато взаємовиключних норм, а також не враховує необхідність отримання дозволу на використання приміщень для діяльності з обігу наркотичних засобів. Депутатка додала, що зараз Нацполіція вимагає отримання такого дозволу лікарнями, аптеками, фармацевтами тощо.
Раніше народна депутатка від «Голосу» Ольга Стефанишина розповіла нам, що до другого читання законопроєкту про медичний канабіс депутати подали майже 900 правок. Причому велика кількість «класифікується як спам». На думку депутатки, такі правки подавали, щоб просто зайняти час на їх розгляд.
Читайте також: У ЦВК відповіли, чи можливі проміжні вибори до парламенту на Прикарпатті після смерті нардепа Андрія Іванчука