В Україні може зʼявитися реєстр “ухилянтів”

Автор: Назарій Боднарчук

30 Mar, 2023 19:27

Поділитись публікацією
В Україні може зʼявитися реєстр “ухилянтів”

Народний депутат Федір Веніславський готує законопроєкт, який передбачає створення “реєстру ухилянтів”. Зокрема, планується дозволити ТЦК оприлюднювати особисті дані чоловіків, які ухиляються від мобілізації.

Про це йдеться у коментарі нардепа для видання Фокус, передає Галка.

У Верховній Раді документ ще не зареєстрований, нардеп доробляє деталі законодавчої ініціативи.

Власне, його ідея така: якщо військовозобовʼязаний був належним чином поінформований про необхідність зʼявитись до ТЦК, але не прийшов — наприклад, двічі поспіль, то терцентр матиме право оприлюднити його особисті дані — імʼя, прізвище, якісь ідентифікаційні ознаки в окремому переліку. Після того, як чоловік все ж таки виконає своє зобов’язання, то інформація з реєстру буде вилучена.

“Якщо людина була належним чином, можливо через той же месенджер, поінформована і підтвердила, що отримала виклик до територіального центру, але не зʼявилась, то це означає, що вона свідомо не виконує свій конституційний обовʼязок захищати Батьківщину”, — коментує парламентарій.

За його словами, оприлюднення особистих даних, серед іншого, може виконувати функцію певного суспільного тиску на чоловіка, який ухиляється від прибуття до ТЦК.

Як пояснює Веніславський, депутати тільки почали працювати над законодавчими ініціативами такого кшталту. Очікувати на оформлення їх у вигляді конкретних законопроєктів можна через місяць-два.