Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства вивчає зарубіжний досвід з облаштування пішохідних переходів на перехрестях у вигляді “косої зебри”.
Читайте також: Відтепер франківці можуть утеплити оселю без дозволів ДАБІ
Про це написав заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці в Facebook, передає Економічна правда.
“В Європі більшість пішохідних переходів — наземні, а не підземні, як у нас. Незважаючи на це, аварій там в рази менше. Все завдяки розумному проектування вулиць і доріг”, — написав Парцхаладзе.
Чиновник навів у приклад пішохідні переходи з “косою зеброю” на перехрестях. Тобто, не перпендикулярно тротуару, як наноситься розмітка зазвичай, а навскіс або по діагоналі.
За оцінками експертів, завдяки “косій зебрі” водіям легше бачити, чи є на пішохідному переході люди. Таким чином, знизиться ризик наїзду на пішохода або створення іншої аварійної ситуації.
Більш того, такий вид “зебри” підвищує уважність самого пішохода і змушує його дивитися в бік автомобіля, що рухається.
За словами Парцхаладзе, більшість ДТП в Україні за участю пішоходів відбувається саме на перехрестях. За статистикою МВС, в 2018 році на українських дорогах загинуло близько 3 тисяч осіб, близько 30 тисяч — травмовані.
“Серед найпоширеніших причин аварій — порушення правил проїзду перехресть, недотримання безпечної дистанції, порушення правил маневрування, перевищення дозволеної швидкості і водіння в нетверезому стані”, – пише Парцхаладзе.
“Тому … важливо: проектувати продумані переходи, влаштовувати захисні стовпчики на краю тротуарів. Якщо тільки завдяки цьому нам вдасться зменшити кількість аварій, то уявіть скільки життів це може врятувати”, – заявив він.