В Україні таких всього два: франківський медуніверситет отримав унікальний анатомічний стіл (ФОТО)
20 Січ, 2023 08:11
Для Івано-Франківського національного медичного університету із Чеської Республіки передали унікальний анатомічний стіл. Відтак 18 січня на кафедрі анатомії людини його презентували.
Такий пристрій отримали в рамках проєкту «Постачання анатомічних столів для медичних університетів України» та застосовуватимуть для практичного навчання студентів закладу. Він стане великою перевагою ІФНМУ серед інших медичних закладів України, оскільки таких високотехнологічних столів в нашій країні всього два – в Івано-Франківську та Ужгороді.
Попередньо, троє викладачів ІФНМУ пройшли навчання у Чехії з використання такого пристрою. До слова, програмне забезпечення тих столів, які передали в Україну, найновіше.
Унікальний анатомічний стіл доставили до ІФНМУ завдяки чеській компанії Cheiron a.s, інформує “Галка” з посиланням на сайт університету.
Робота анатомічного столу не залежить від наявності Інтернету; щоб з ним працювати, необхідне лише світло.
«Це великий здобуток, який відкриває чимало можливостей. Такий стіл корисний не лише під час вивчення анатомії людини, але й будь-якої іншої дисципліни у медичному університеті», – розповідає Оксана Попадинець, завідувач кафедри анатомії людини.
До слова, анатомічний стіл охоплює всю необхідну інформаційну базу.
Два столи для України закупили за кошти платників податків Чеської Республіки. Його вартість – приблизно п’ять мільйонів гривень.
«Починалося все з листів, де пояснили, що Чеська Республіка розпочинає грантовий проєкт щодо підтримки розвитку освітніх програм в Україні і заохочує взяти участь.
Згодом був відповідний перелік документів, який необхідно було заповнити та відправити. До речі, це було ще три роки тому. Цей шлях був доволі тривалий, коронавірусна хвороба і війна вносили свої корективи, але ми дуже раді, що таки вдалося отримати цей унікальний пристрій.
Він перебуватиме у нас на гарантійному обслуговуванні три роки», – каже Руслан Козовий, вчений секретар.
Додамо, що у пристрої запрограмовано чотири фізичні тіла дорослої людини в розрізі: два чоловічі та два жіночі. Також ще один внутрішньоутробний плід. Їх можна зближувати на екрані і акцентувати увагу на конкретних органах. Усі органи підписані назвами англійською мовою, однак це не проблема, адже студенти добре володіють міжнародною мовою.