В український прокат виходить сатирична комедія “Трикутник смутку”

Автор: Вадим Войтик

08 Dec, 2022 18:31

Поділитись публікацією
В український прокат виходить сатирична комедія “Трикутник смутку”

Один із найяскравіших та найпровокативніших фільмів року 8 грудня з’явився на екранах українських кінотеатрів.

Сатирична комедія «Трикутник смутку» шведського режисера Рубена Еслунда принесла йому другу в його кінокар’єрі «Золоту пальмову гілку» цьогорічного Каннського кінофестивалю (першу він отримав у 2017 за фільм «Квадрат»). Так Еслунд став одним із дев’яти режисерів, які двічі одержали головну нагороду Канн за всю історію фестивалю.

Сюжет нагадує старий анекдот про те, як бог збирав усіх покидьків на одному кораблі. Герої фільму не те щоб покидьки, скоріше вони є розпещеними продуктами суспільства споживання, над яким Еслунд знущається в усіх своїх фільмів.

Цього разу маємо пару супермоделей, російського олігарха з дружиною та коханкою та інші типові та не дуже «тварі по парі». Усі вони опиняються на розкішній яхті, подорожуючи по теплим морям.

Очолює цю всю компанію вічно п’яний капітан-марксист у блискучому виконанні Вуді Гаррельсона («Три білборди за межами Еббінґа, Міссурі», «Народ проти Ларрі Флінта», «Справжній детектив»). Корабель потрапляє в страшний шторм і частина його пасажирів опиняється на безлюдному острові. Соціальні ролі стрімко змінюються, адже ані гроші, ані краса тут не працюють.

Стрічка змагається за нагороди Європейської кіноакадемії у чотирьох номінаціях.