В Україну прибула перша партія вакцини проти COVID-19

Автор: Костинюк Олександр

23 Лют, 2021 11:49

Поділитись публікацією
В Україну прибула перша партія вакцини проти COVID-19

В Україну прибула перша партія вакцини проти коронавірусу Oxford/AstraZeneca (Covishield) виробника Serum Institute India. Вантаж до аеропорту “Бориспіль” доставив літак Турецьких авіаліній.

Читайте також: «Ця людина пройшла шлях патріота»: Тимошенко підтримала Юрія Голінея на довиборах у 87-му окрузі (ФОТО)

Про це із аеропорту “Бориспіль” повідомила кореспондентка “Суспільного”, передає “Галка”.

Перша партія складає 500 тисяч доз. Борт з медпрепаратом вилетів з Мумбая 22 лютого та дістався Києва із зупинкою у Стамбулі. Напередодні заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко заявив, що після вирішення логістичних проблем, Україна має отримувати препарат Covishield “кожні 10 днів”.

Вакцину Oxford/AstraZeneca (Covishield) було зареєстровано для екстреного використання в Україні 23 лютого.

Що відомо про вакцину Covishield

Розробниками цієї вакцини є Оксфордський університет і компанія AstraZeneca. Фактично, йдеться про ту ж “оксфордську” вакцину, яку для локального індійського ринку випускає Serum Institute India. На відміну від вакцини AstraZeneca, розроблену спільно з Оксфордським університетом та яку ВООЗ дозволила до використання у світі, індійський препарат ще не ліцензований в Європі. Влітку 2020 року AstraZeneca та Індійський інститут вакцин підписали угоду про виробництво вакцини, щоб “допомогти країнам з низьким і середнім рівнем доходу”.

Вакцина Covishield вводиться внутрішньом’язово – дві дози по 0,5 міліграма з інтервалом у 28 днів. Розробники стверджують, що ця вакцина призводить не тільки до появи антитіл проти коронавірусу, а й до появи Т-лімфоцитів, які можуть зіграти вирішальну роль у боротьбі з COVID-19.

У рамках програми “Сусідство насамперед” перші дози індійської вакцини вже отримали Бутан, Мальдіви, Непал, Бангладеш і М’янма. Також Індія планує постачати препарат до Сейшельських островів, Шрі-Ланки, Маврикія та Афганістану після схвалення вакцини регуляторами цих країн.

Теги: