В Україні буде створено Службу фінансових розслідувань

Автор: Людмила Баран

02 Чер, 2014 12:59

Поділитись публікацією
В Україні буде створено Службу фінансових розслідувань

Нову структуру організують на базі Державної фінансової інспекції, підрозділів податкової міліції, МВС та СБУ.

Служба фінансових розслідувань поєднуватиме контрольно-перевірочні функції та функції досудового розслідування у сфері запобігання та боротьби з економічними правопорушеннями.

Про це заявив заступник Міністра доходів і зборів України Володимир Хоменко під час брифінгу у Кабінеті Міністрів України.

Ідея створення такого органу виконавчої влади була підтримана на нараді у Першого віце-прем’єр-міністра України Віталія Яреми, а 23 травня концепцію Служби затвердили на урядовому комітеті.

Служба фінансових розслідувань буде створена на базі Державної фінансової інспекції, підрозділів податкової міліції, підрозділів Міністерства внутрішніх справ України та Служби безпеки України, що протидіють злочинам у сфері економіки.

«Ми усунемо дублювання функцій правоохоронних органів. Цей процес не вимагатиме додаткових видатків, більше того, бюджет збереже гроші за рахунок скорочення структур-дублерів», – зазначивив Володимир Хоменко.

 

Планується, що нова Служба підпорядковуватиметься Кабінету Міністрів України та один раз на рік звітуватиме перед Верховною Радою України.

Наразі розпочинається широкоформатне обговорення концепції Служби з представниками бізнесу та громадськості.