В Україні набув чинності закон про санкції проти агресора

Автор: Вадим Войтик

11 Вер, 2014 09:00

В Україні набув чинності закон про санкції проти агресора

Газета Верховної Ради “Голос України” 11 вересня опублікувала закон № 1644-VII, який регулює введення Україною санкцій проти країн-агресорів.

Читайте також: Зеленський втратив більше половини електорату, Порошенко – менше третини, - опитування

Згідно з прикінцевими положеннями цього закону, він набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, тобто 12 вересня 2014 р., – повідомляє РБК-Україна.

Зокрема, закон створює механізм реагування на загрози національним інтересам і безпеці України, включаючи ворожі дії, збройний напад інших держав або недержавних утворень.

Документ регулює введення спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) з боку України по відношенню до іноземної держави, юридичної або фізичної особи, іноземців або осіб без громадянства, а також суб’єктів, що здійснюють терористичну діяльність.

Документ затверджує перелік санкцій, серед яких: блокування активів, обмеження торговельних операцій; припинення транзиту ресурсів, польотів та перевезень по території України; анулювання різного роду ліцензій, заборона участі в приватизації, заборона в’їзду на територію України, припинення культурних обмінів, наукового співробітництва, позбавлення державних нагород України та ін.

Пропозиції щодо прийняття, скасування та внесення змін в санкції ініціюватимуть Президент України, Кабінет міністрів, Верховна Рада, Рада національної безпеки і оборони, Служба безпеки України і Національний банк. Рішення про застосування тих чи інших заходів вводитимуться в дію указом Президента і затверджуватимуться постановою Ради.

Раніше прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк повідомив, що уряд підготував список з 172 громадян Російської Федерації і громадян інших держав, які підривають територіальну цілісність і незалежність України, і 65 переважно російських компаній, які фінансують тероризм і підтримували анексію Криму.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...