«В Україні проблема не в економіці, а в її управлінні», – голова Комітету економістів України (ФОТО)
08 Тра, 2015 15:18
8 травня в Івано-Франківську перебуває голова Комітету економістів України, громадський діяч Андрій Новак.
Читайте також: Вболівальників закликають обрати найкращого гравця «Прикарпаття»
Сьогодні він провів зустрічі зі студентами-економістами національного технічного університету нафти і газу та Прикарпатського національного університету.
Молоді розказував, як підняти українську економіку.
«Україна – найбагатша країна в Європі за своїми ресурсами. А за рівнем життя – на другому, правда з кінця. Після нас ще Молдова. Але ще півтора-два роки, і там рівень життя стане вищим», – каже Новак.
Він переконаний, в Україні проблема не в економіці, а в її управлінні.
«Україні бракує економічної стратегії. За всіма своїми ознаками Україна приречена на успіх – лише з того моменту, як починає впроваджувати свою економічну модель», – впевнений економіст.
Новак розповів студентам про свою трифункціональну економічну модель України, яка будується на трьох основних законах економіки.
Для початку, каже він, потрібно навести лад з виробництвом. Адже нині заводи простоюють, економіка все менше виробляє товарів, а все більше імпортує. Сьогодні дійшло до того, що в країну завозять картоплю чи голки. Відновити виробництво, як показує досвід успішних країн, можуть корпорації (національні чи транснаціональні), які є і будуть провідними гравцями в економіці світі. Вони формують будь-яку технологічну вертикаль виробництва товару, постійно мінімізуючи собівартість та мають корпоративні наукові центри для вдосконалення продукції.
Друга, не менш важлива функція – продажу. Тут потрібно законодавчо захистити присутність українського виробника у торговій мережі, створити національну маркетингову комісію, яка б «просувала» вітчизняні бренди та відновити міжнародний імідж країни.
І третя, функція економіки – розподілу. Йдеться про ефективне використання грошей, зокрема бюджетних. Тут потрібно безкомпромісно побороти корупцію. А також потрібно провести реальну децентралізацію – не адміністративно-територіальну, а фінансову. Зокрема він пропонує, аби в Конституції було прописано, що не менш, ніж 50% податків залишалися на місцях. Також Новак вважає, що тут же потрібно закріпити 2% курс коливання гривні щодо валют тощо.
Фото Юрій Гриньків\ Galka.if.ua