В Україні вперше досліджували ринок відеоігор: що з’ясували аналітики

23 Кві, 2021 15:20

Поділитись публікацією
В Україні вперше досліджували ринок відеоігор: що з’ясували аналітики

Світова індустрія комп’ютерних ігор охоплює 2,7 млрд геймерів і оцінюється в майже 160 млрд доларів. Скільки українців і в який спосіб задіяні у цій сфері, донедавна не було відомо.

Результати проведеного дослідження, за словами його ініціаторів, свідчать, що українські гравці підтримують світові тенденції. Зокрема, різкий ріст інтересу до ігрових розваг, який виник під час перших карантинних обмежень, був зафіксований і на території України. Зацікавленість українських геймерів мобільними платформами також співпадає з загальносвітовим трендом. А от деякі дані виявилися дещо неочікуваними.

Яким є умовний портрет українського геймера

Виявилося, що в комп’ютерні ігри грає набагато більша кількість людей, ніж вважалося раніше. 

56% опитаних заявили, що з часу пандемії вони почали грати частіше, а от 4% стверджують, що тепер роблять це рідше. Витрати на комп’ютерні розваги у 31% гравців зросли, у 13% — зменшилися, а 46% геймерів платять стільки ж, як і раніше. 

За даними сайту Promocodius, на якому зібрана актуальна інформація про промокоди на популярні товари і послуги, клієнтів часто цікавить, як можна зекономити на придбанні гри. Інтерес викликають різні способи скорочення витрат (наприклад, акції, бонусні пропозиції, програма обміну старих моделей на нові, розпродажі,перепрошивка обладнання, розіграші цінних подарунків). 

Відеоіграми захоплюються чоловіки і жінки, більшість з них мають вищу освіту, а їх середній вік — 31 рік.

Близько 40% любителів відеоігор використовують для задоволення свого бажання стаціонарний комп’ютер, 44% віддають перевагу мобільним пристроям, а для 15% основною платформою є ігрова консоль.

Які ігри найпопулярніші 

На першому місці за популярністю опинилася World of Tanks. Про існування “танків” знає 81% гравців, 16% респондентів відповіли, що найчастіше вибирають саме цю відеогру, а 26% заявили, що грають в World of Tanks хоча б раз в місяць. Геймери охоче користуються ігровим золотом, преміальною технікою, преміум-акаунтами. Майже половина опитаних зізналась, що використовує промокод World of Tanks. Гравці позитивно оцінюють спецпропозиції віртуального преміум-магазину, (як наприклад, товари зі скидкою, бонуси, інвайт-коди багаторазового використання, подарунки, які можуть отримати постійні клієнти і новачки, а також бонус-коди.

Крім того, дані дослідження показали, що геймери найчастіше вибирають ігри таких жанрів:

Puzzle (головоломки), 

Simulation (моделювання),

Vehicle Shooter і Shooter (“стрілялки”),

 Adventure (пригоди).

А в топову п’ятірку ввійшли Minecraft, Counter-Strike, Grand Theft Auto V, FIFA20/FIFA21.

Час від часу геймери вибирають Action, Global Offensive, Fighting, Adventure,World of Warcraft.

Час, який гравці витрачають на ці розваги, різний, і залежить він від рівня освіти, віку, знань. У будні геймери витрачають на гру від години до трьох, а у вихідні присвячують цьому заняттю 4–6 годин. Дві третини опитаних вважають, що це допомагає їм розслабитися.