В Україні втратив чинність закон про міліцію

Автор: Вадим Войтик

07 Nov, 2015 11:09

Поділитись публікацією
В Україні втратив чинність закон про міліцію

У суботу, 7 листопада, набув чинності закон про національну поліцію України. Відповідно, закон про міліцію втратив силу.

Всі міліціонери в Україні тепер у ранзі “виконувачів обов’язків”, повідомляє ТСН.

Слідчі через це особливо не сумують. Кажуть, специфіка їх роботи така, що заміну не навчиш за кілька місяців, як патрульних. Тому в майбутнє дивляться з оптимізмом. Самі патрульні також. Новий закон, кажуть, чіткіше окреслить їхні повноваження, надасть нові можливості та спростить роботу.

Там, де поліція ще не сформована, на дорогах залишаться працювати інспектори ДАІ. Але це буде максимум до кінця 2016 року. Можливі колізії вже зараз активно обговорюють юристи та правозахисники. Вони кажуть, що в законах дуже багато прогалин і суперечностей, тому слід очікувати несподіваних і навіть кумедних ситуацій.

До прикладу, поліція отримає повноваження замість протоколу складати одразу постанову, чого не могли робити працівники ДАІ. А такий документ може позбавити водія презумпції невинуватості, бо не враховує його пояснень щодо конкретної ситуації.

Також невідомо, як поліція контролюватиме швидкість, адже в неї немає повноважень користуватися відповідними технічними приладами.

І зовсім анекдотична прогалина: закон зобов’язує водія зупинятися на вимогу ДАІ, але в ньому нічого не говориться про виконання вимог полісмена. Але всі недоліки законів мають відшліфувати перехідні положення. Їх обіцяють ухвалити вже найближчим часом.