В Україні змінили правила мобілізації

Автор: Турій Роман

21 Aug, 2014 17:44

Поділитись публікацією
В Україні змінили правила мобілізації

Президент України Петро Порошенко вніс корективи в процес третього етапу часткової мобілізації, повідомляє прес-служба глави держави.

Читайте також: "Очі Арти": волонтери повідомили про великий контракт на закупівлю БПЛА

“Будуть призивати тих, хто має військові спеціальності: спецназівців, артилеристів та інших військових фахівців”, – сказав президент журналістам у Миколаєві в четвер.

Порошенко розповів також про те, що затвердив графіки ротації.

За його словами, третя хвиля мобілізації дозволить здійснити ротацію військових підрозділів, які знаходяться в зоні антитерористичної операції. Найближчим часом сили АТО поповняться трьома бригадами, дві з яких у складі Збройних сил України, одна – Національної гвардії. “Це дозволить відновити боєздатність і дати можливість бійцям відпочити”, – сказав президент.

Глава держави також відзначив необхідність підвищення якісного рівня військових фахівців, які мобілізуються до складу Збройних сил України.

“Сьогодні ми повинні замінити підрозділи Збройних сил України та Національної гвардії більш якісним складом мобілізованих військових. Це сприятиме більш швидкому досягненню миру в Україні”, – підкреслив Порошенко.

Закон про третій етап часткової мобілізації набув чинності 24 липня.

“Призов військовозобов’язаних, резервістів та постачання транспортних засобів для забезпечення потреб Збройних сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, інших військових формувань України здійснити в обсягах, мобілізаційними планами з урахуванням резерву”, – зазначено в документі.

Згідно із законом, на місцеві органи влади покладаються зобов’язання щодо інформування громадян про мобілізацію і виділення будівель і споруд згідно з мобілізаційними планами.

Як наголошується в тексті документа, необхідність прийняття рішення про часткову мобілізацію обумовлена “поширенням проявів тероризму на території України, який призводить до загибелі мирного населення, військовослужбовців та працівників військових формувань і правоохоронних органів України в східних регіонах держави, концентрацією угруповань військ зі значним наступальним потенціалом на території РФ поблизу державного кордону України, загрозою нападу, небезпеки державній незалежності України, з метою забезпечення оборони держави, на підставі пропозиції РНБО, відповідно до пп.1, 17, 20 ч.1 ст.106 Конституції України”.

Метою цієї мобілізації є збільшення чисельності бойових частин, посилення захисту державного кордону, а також створення умов для ротації.

У той же час, указ президента, на підставі якого прийнято закон про часткову мобілізацію, не визначає ні кількість призовників, ні їх військово-облікові спеціальності, ні період, на який закликають.

У ході третього етапу часткової мобілізації планується привести додатково в бойовий стан 15 бойових частин і 44 частини бойового забезпечення.

В ході перших двох мобілізацій відмобілізовано і наведені в воєнний стан 53 військові частини Збройних сил України та 18 частин інших відомств, пише газета.юей