В Україну хочуть повернути 12-річне навчання у школі

Автор: Людмила Баран

16 Чер, 2014 11:14

Поділитись публікацією
В Україну хочуть повернути 12-річне навчання у школі

У Міністерстві освіти і науки знову планують зробити українську систему освіти подібною до європейської.

Відповідаючи на питання видання ZN.UA, чи планується повернення до 12-річної середньої школи, міністр відповів: “Звичайно, планується, оскільки наша освітня система повинна бути співзвучна з європейською системою. Інша справа, що в цьому питанні є професійна і політична складова”, передає gazeta.ua.

“Тема 12-річки була дивовижно вульгаризувана Табачником. Цей дванадцятий рік формально був перенесений на дошкільну освіту. І якби європейські фахівці та експерти нас запитали, який у нас термін навчання, вони б отримали відповідь – 12-річний. Але насправді дошкільнятам не приділяється належної уваги”, – вважає міністр.

За словами Квіта, у Міністерства ще багато роботи: необхідно переглянути підходи до навчання у школі, розробити нові навчальні плани, підручники, орієнтовані на 12 років, а також знайти кошти на все це.

“Тема впровадження 12-річної школи буде підніматися. Але не зараз. На сьогодні це завдання не першочергове. Є речі, які треба вирішувати негайно: прийняти закон про вищу освіту, розібратися в корупційних схемах у сфері освіти”, – наостанок зазначив міністр.