В умовах війни неприйнятно забирати з університетів історію України, – Адамович

Автор: Людмила Баран

22 Січ, 2015 15:45

В умовах війни неприйнятно забирати з університетів історію України, – Адамович

Триває збір підписів проти скасування обов’язковості в усіх вишах предметів «Історія України» та «Історія української культури». Про небезпеку такого кроку висловився депутат облради, історик Сергій Адамович.  

Читайте також: На Прикарпатті впорядкують дані про поховання Першої та Другої Світових воєн (ФОТО)

“З текстом звернення абсолютно погоджуюся. В умовах війни скасовувати вивчення історії України – неприйнятно”, – зауважив Сергій Адамович у коментарі Galka.if.ua.

За його словами, до нього звернувся доктор наук з Києва Василь Деревінський і повідомив, що наукова спільнота в усіх областях України почала гуртуватися проти загрозливих освітніх нововведень. Після збору підписів текст звернення направлять до президента, прем’єр міністра, голови ВР.

Зникнення з обов’язкової програми загрожує не лише історії України та української культури, але й філософії. Це спричинено наказом міністра освіти і науки України від 25 листопада 2014 р. про скасування переліку нормативних дисциплін у вищих навчальних закладах.

На думку Сергія Адамовича, в університетах західних областей ці дисципліни залишаться, оскільки тут достатньо розвинена національна свідомість. А для вишів східних областей це більш ймовірно, хоча їм ці предмети більш потрібні.

“Також ці предмети можуть забрати у технічних вузах, щоб збільшити кількість годин з профільних дисциплін. Але це неправильно, тому що гуманітарні науки формують інтелектуальний фундамент студентів, базу для інших знань”, – сказав Сергій Адамович.

Як він зазначив, збір підписів відбуватиметься не лише в середовищі істориків, але, загалом, інтелігенції та всіх небайдужих.

Як відомо, звернення також підтримав інший місцевий історик і політик – Олександр Сич.

У самому тексті петиції, зокрема, йдеться: “Те, що побоявся зробити міністр-регіонал, українофоб Д. Табачник нині певні сили намагаються реалізувати руками учасника Майдану і Революції гідності міністра-демократа С. Квіта і робиться це в умовах, коли Україна зазнає воєнної агресії з боку Росії, її потужної ідеологічної й інформаційної експансії.

Сьогодні Українська держава, як ніколи раніше, потребує високого рівня консолідації, єдності, національно-державницької свідомості, патріотизму, належної ідейної зброї і готовності дати адекватну відсіч ворогу. За таких умов сама ідея відмовитися від вивчення історії України, історії української культури слід розглядати як злочин проти держави”.

 

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...