В управлінні держпраці забудовникам нагадали про оформлення працівників (ФОТО)

Автор: Сидорчук Василь

25 Sep, 2018 17:48

Поділитись публікацією
В управлінні держпраці забудовникам нагадали про оформлення працівників (ФОТО)

Начальник Управління Ігор Росипайло провів нараду з керівниками будівельних підприємств області.

Читайте також: Цифра росте: прикарпатські підприємства боргують 32 мільйони зарплат

На заході були присутні начальник Управління Держпраці в області – Ігор Росипайло, начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно правових актів Управління – Іванна Дубнюк, начальник відділу нагляду в будівництві, енергетиці, машинобудуванні, котлонагляді на транспорті та зв’язку Управління – Андрій Іванишин, заступник начальника Головного Управління Державної фіскальної служби в області – Наталія Зікрата, начальник відділу забезпечення надходжень до бюджету Головного Управління Пенсійного Фонду України в області – Ольга Смеречанська та директори будівельних підприємств в області.

Головним завданням даної зустрічі було вкотре роз’яснити та наголосити на необхідності легалізації праці та належного оформлення трудових відносин.

«Відповідно до вимог чинного законодавства при оформленні працівника на роботу в обов’язковому порядку укладається трудовий договір. Потрібно чітко розуміти всі ризики та наслідки використання найманої праці без належного оформлення. Для працівника – це втрата всіх гарантій у сфері праці – права на гідні умови праці, захист від незаконного звільнення, права на визначену тривалість робочого часу і часу відпочинку, соціальне страхування у разі втрати працездатності, і як наслідок права на пенсійне забезпечення. Для роботодавця ризики полягають у фінансових втратах. Проте, виявляються неодинокі факти неоформлених трудових відносин, коли трудові договори не укладаються, а панують усні домовленості між роботодавцями і працівниками щодо умов праці та її оплати. Неоформлений працівник не має ніякої гарантії щодо терміну перебування на роботі» – наголосив Ігор Росипайло.

Також присутнім було роз’яснено про необхідність додержання мінімальних гарантій в оплаті праці (доплата за роботу в нічний час, святковий, надурочний), про правильність подання звітності, на підставі якої вони включаються до ризикових суб’єктів господарювання, що порушують законодавство про працю, про недопустимість виплати зарплати в конвертах, про стан травматизму на підприємствах будівельної галузі в області та по Україні в цілому, а також про вимоги окремих нормативно-правових актів з охорони праці, що стосуються будівельної галузі.

Теги: