У Каїрі ввечері 3 квітня відбулася урочиста церемонія перевезення мумій староєгипетських фараонів в новий музей. Вона отримала назву «Золотий парад фараонів».
22 мумії (18 фараонів і чотирьох цариць) і 17 саркофагів перемістили з каїрського Єгипетського музею в Національний музей єгипетської цивілізації.
«Ми вибрали [новий] музей, тому що вперше хочемо показати мумії цивілізовано, для освітніх цілей, а не для розваги, як вони експонувалися в Каїрському єгипетському музеї», – заявив Reuters єгипетський археолог Захі Хавасс.
Музеї розташовані в декількох кілометрах один від одного. На час перевезення мумії помістили в спеціальні ящики, заповнені азотом. Кожен ящик везли в окремому автомобілі, який був декорований як похоронний човен (в Стародавньому Єгипті вони використовувалися для перевезення померлих фараонів до їх гробниць). Покриття доріг, по яких проїжджали автомобілі, перед церемонією оновили.
Процесія йшла в порядку царювання фараонів, чиї мумії перевозили в новий музей. Одним з найважливіших експонатів була мумія цариці Хатшепсут – першої жінки в історії Стародавнього Єгипту, яка проголосила себе фараоном і отримала повноцінну царську владу.
За допомогою «параду фараонів» влада Єгипту хоче оживити інтерес туристів до національних колекцій старожитностей, оскільки туристична індустрія – одна з основних галузей економіки країни – постраждала через пандемію, відзначає Reuters.
При цьому, як зазначає «Бі-бі-сі», в країні багато десятиліть йшли суперечки про те, що слід робити з муміями: на думку багатьох мусульман, мертві тіла не повинні бути предметом експонування. Експрезидент країни Анвар Садат в 1980 році розпорядився поховати мумії, але незабаром він був убитий ісламістами, а рішення так і залишилося не виконаним.