Вантажний напівпричіп: основні характеристики, варіанти, вибір
10 Кві, 2024 13:33
Вантажоперевезення автомобільним транспортом завжди було потрібно. Залежно від характеру вантажу, дальності перевезення залежить вибір транспорту. Коли вантаж не вміщується в автомобіль за габаритами чи кількістю, до машини чіпдяють додатковий пристрій — напівпричіп. Причіпна техніка буває різних видів, моделей, брендів, конфігурацій, тому важливо зрозуміти, що саме вам потрібно.
Чим відрізняється напівпричіп від причіпа?
Більшість вантажних перевезень здійснюється за допомогою транспортних засобів, що оснащені причепами, або напівпричепами. Для багатьох різниця між причепом та напівпричепом незначна, але вона таки є. Причіп – це засіб, який прикріплюється до транспорту, що рухається за допомогою зчіпного пристрою. Причіп може працювати практично з будь-яким вантажним автомобілем, що тягне, для його закріплення не потрібно мати спеціальних інструментів та навичок. Вага при цьому розподіляється на раму, що несе.
Причіп простий в експлуатації, не потребує особливого догляду. Найчастіше він використовується у сільському господарстві. Напівпричіп – це транспортний засіб, рух якого неможливий без опори на сідельний тягач. Для закріплення напівпричепа використовується спеціальне кріплення – шкворня. Щоб приєднати напівпричіп до тягача, необхідна попередня підготовка, до всього процес може зайняти деякий час.
Важливо те, що установку необхідно проводити на рівній поверхні для кращого та якісного зчеплення. Вага між тягачем та напівпричепом розподіляється рівномірно. Також важливою різницею між причепом та напівпричепом є маневровість. Якщо напівпричіп поводиться як єдине ціле з тягачем й водій може контролювати його рух, то причіп, досить легкий, може бути непередбачуваним. Тому важливо при русі з причепом дотримуватися запобіжних заходів, щоб уникнути наслідків.
До переваг же напівпричепів зараховують:
-
комфорт та безпеку вантажоперевезень;
-
економію палива;
-
маневровість;
-
широкий модельний ряд для різноманітних транспортних завдань.
Єдиним недоліком є складність в обслуговуванні даної техніки. Зазвичай вантажний напівпричіп є найбільш популярним видом техніки.
Які існують види напівпричепів?
Класифікація напівпричепів схожа на причіпну. Вона ґрунтується на завданнях, які вирішує ця техніка. Найчастіше зустрічаються такі напівпричепи:
-
тентовий;
-
шторний;
-
шторно-бортовий;
-
бортовий;
-
ізотермічний напівпричіп та рефрижератор;
-
самоскид.
Тентовий напівпричіп універсальний за призначенням. У ньому можна розмістити вантаж як упакований, штучний, так й цільний. Тент захищає від снігу та дощу. Шторний вид техніки належить до попередньої категорії, проте відрізняється способом відкривання. Шторно-бортовий напівпричіп такий же, як і шторний, тільки з додаванням спеціальних бортів. Деякі користувачі вважають його найбільш надійним, хоча не відкидні борти ускладнюють навантаження-розвантаження.
Ізотермічний напівпричіп та рефрижератор використовується для перевезення вантажів, які потребують регулювання мікроклімату. Заморожені напівфабрикати, овочі, фрукти, квіти, медикаменти. По дорозі такі фури здатні зберігати необхідний температурний режим, як термос, завдяки теплонепроникним стінам та дверям. Відрізняються тим, що в рефрижератор встановлена холодильна система. Самоскид використовується найчастіше у будівництві чи сільському господарстві. Перевозяться пісок, щебінь, гравій, земля, вугілля.
Значна часина всіх перевезень у світі здійснюється автопоїздами з використанням напівпричепів. На дорогах багатьох країн можна побачити причіпні агрегати вітчизняного та імпортного виробництва. Виробники пропонують техніку практично для будь-яких потреб. Напівпричепи є оптимальним рішенням для вирішення багатьох транспортних завдань різного ступеня складності, у тому числі у будівництві та сільському господарстві, де часто потрібно перевозити важкі та великогабаритні вантажі, а також обладнання. Практично для будь-якого вантажу можна підібрати тип напівпричепа, який ідеально підходитиме для нього і забезпечуватиме дотримання нормативів осьової ваги.
Усього існує безліч різних напівпричепів (понад 500 модифікацій), проте найбільшою популярністю у вантажоперевезеннях користуються вантажні напівпричіпи, рефрижератори, контейнеровози, самоскиди, тентовані та бортові напівпричепи. Обирати для себе їх потрібно в залежності від того, для чого вони вам треба. Придбати вантажний напівпричіп (АВТЕК) можна в спеціалізованому магазині за вигідною ціною.
Як обрати вантажний напівпричіп?
Основний елемент напівпричепа, його своєрідний хребет – це рама. Один з основних параметрів рами – гнучкість. Рама може бути звареною, або на шурупах. Розмірковуючи про те, який напівпричіп краще, слід пам’ятати, що пружність та товщина рами – це не те саме. Іншими словами, товста рама не завжди є перевагою. Властивості рами залежать від того, з якого матеріалу вона виготовлена. Рама, виконана з дорогої сталі, тонша за звичайну, а дешева сталь дещо м’якша за структурою.
Але думаючи про те, який вибрати напівпричіп, не варто скидати з рахунків дороги. Жорстка рама та їзда по нерівній дорозі можуть супроводжуватись швидким зносом всього каркаса напівпричепа. Вибираючи напівпричіп, важливо знати й про поперечини на рамі. Одні виробники оснащують раму великою кількістю поперечок для зміцнення, інші — меншими. До поперечин кріпиться підлога. Від відстані між ними залежить навантаження на оси напівпричепа та довговічність рами.
Також на гнучкість рами, крім якості сталі, впливає конструкція підлоги. Крім звичайної одношарової, бувають й подвійні підлоги (з дошок та алюмінієвих вставок), це полегшує конструкцію і служить бар’єром від зайвих вібрацій. Такі підлоги зазвичай встановлюють на дорожчих моделях напівпричепів. Для того, щоб вирішити, який напівпричіп краще вибрати, варто чітко визначитися, який саме вантаж ви транспортуватимете. Залежно від типу вантажу потрібно вибирати напівпричіп. Найпопулярнішими є бортові, тентовані та шторні напівпричепи. Перевезення таким типом напівпричепів займають більш ніж половину всіх виконуваних у світі.
Реклама