Варто посилити відповідальність за порушення користування водними біоресурсами, – Прощук

Автор: Турій Роман

07 Тра, 2020 15:34

Варто посилити відповідальність за порушення користування водними біоресурсами, – Прощук

Народні депутати України провели чергове “карантинне” засідання екологічного комітету в zoom.

Читайте також: Лісові пожежі та шкода від випалювання рослинності – стосується кожного регіону країни, - нардеп Прощук про нові штрафи

Про результати прозвітував народний депутат з Прикарпаття Едуард Прощук.

Зокрема члени комітету рекомендували прийняти Верховній Раді за основу проект закону “Про охорону водних біоресурсів та їх середовища”. Мета — посилити відповідальність, зокрема збільшити штрафи за порушення правил користування водними біоресурсами та умов їх існування.

“Адже низькі штрафи, які є сьогодні, не зупиняють порушників. Плюс штрафи це додаткові надходження до державного і місцевих бюджетів. Про які порушення йдеться: незаконна експлуатація водозабірних споруд, незаконний вилов риби тощо. Також закон переглядає повноваження осіб, які ведуть нагляд та контроль у сфері водних біоресурсів, це дозволить працювати ефективніше”, – сказав Прощук.

Депутати рекомендували з зауваженнями головному комітету ухвалити державну підтримку нових інвестицій, адже наразі в країні відсутні будь-які програми для їх стимулювання.

“Прямі інвестиції в країну — підвищують конкурентоздатність, це нові робочі місця та доходи для фізичних та юридичних осіб, нові сучасні технології та методи управління. А з досвіду сусідньої Польщі бачимо ще й збільшення доходів місцевих та державного бюджетів. Водночас нові інвестиції зменшують трудову міграцію”, – зазначив депутат.

Також на комітеті рекомендували комітету податкової та митної політики ухвалили митний тариф — щоб привести українську законодавчу базу до норм міжнародного права та працювати згідно єдиної класифікації товарів.

“Кожному товару, який перетинає кордон, присвоюються код: для ідентифікації, визначення ставки мита та ведення статистики. Єдина класифікація спрощує та пришвидшує процес імпорту. Додатково це ще й інструмент захисту національного товаровиробника від небажаної іноземної конкуренції та джерело наповнення бюджету”, – зазначив нардеп, пише “Галка”.

Прощук додав, що частину питань перенесли та відправили на доопрацювання. Продовжимо роботу в комітеті вже наступного тижня.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...