“Важко говорити про велику якість”, – Марцінків про комунальний “Комфортний дім”

Автор: Андрій Макітра

02 Бер, 2024 11:45

Поділитись публікацією
“Важко говорити про велику якість”, – Марцінків про комунальний “Комфортний дім”

Мер Івано-Франківська Руслан Марцінків визнав, що створене з його ініціативи комунальне підприємство “Комфортний дім” не надає якісні послуги з обслуговування житлових будинків. Каже, що причина у низькому тарифі. Та радить незадоволеним мешканцям створювати ОСББ, або змінювата надавача послуг.

Про це пише “Галка” з посиланням на ефір програми “Запитай у влади” на ТРК “Вежа” 29 лютого з міським головою Івано-Франківська Русланом Марцінківим.

У студію зателефонувала мешканка будинку Довженка, 4. Жінка звернулась до мера та розповіла, що змушена була надіслати близько 10 заявок у КП “Комфортний дім”, щоб підприємство прочистило каналізацію у будинку.

“Платимо гроші, а живемо у страшних смородах. Ніхто нічого не робить. Дуже тяжко чогось добитися… “Комфортний дім” не дивиться за будинками. Вони у запущеному стані. Наприклад, у нас під дахом люди зносять сміття. Його ніхто не прибирає. І в таких страшних умовах ми живемо”, – розповіла франківка.

У відповідь Руслан Марцінків запропонував змінити управителя будинком, або створити зі сусідами об’єднання співвласників багатоквартирних будинків.

“Ну, зрозуміло. Все-таки це мікрорайон БАМ. Там є свої моменти. Відверто вам хочу сказати, що сьогодні є вибір. Будь ласка, збирайтесь з мешканцями будинку та приймайте рішення. Беріть іншого управителя, або створюйте ОСББ і керуйте своїм будинком”, – зазначив Марцінків.

Мер розповів, що через низький тариф, КП “Комфортний дім” не надає якісні послуги користувачам.

“Звісно, що я дам нашій комунальній установі доручення вжити заходів. Але на той тариф, який сьогодні є, дуже важко говорити про якусь велику якість роботи. Тому, що тариф один з найнижчих в Україні. Відповідно за ці кошти неможливо зробити все, що б хотіли мешканці нашого міста”, – відповів Марцінків.

Міський голова додав, що влада постарається врахувати “моменти”, які озвучила франківка, та відреагувати. Проте найкращим виходом на сьогодні, вважає створення ОСББ. Також порадив змінити державного управителя на приватного.

Що відомо про діяльність КП “Комфортний дім”

Як писала “Галка”, через борг у 9 млн грн з боку “Комфортного дому, “Прикарпатенерготрейд” обіцяла 22 лютого вимкнути ліфти й світло в під’їздах будинків управителя. Проте постачальник електроенергії “Прикарпатенерготрейд” й управляюча компанія “Комфортний дім” дійшли компромісу щодо заборгованості останньої. Відтак анонсоване вимкнення ліфтів і світла у під’їздах будинків 22 лютого скасували.

Також, інше комунальне підприємство – “Івано-Франківськтеплокомуненерго” намагається через суд стягнути 23,8 млн грн заборгованості з “Комфортного дому”.

До слова, 19 грудня суд визнав винним франківського підприємця за двома десятками епізодами шахрайства. Зокрема на облаштуванні укриттів й закупівлі медикаментів на замовлення КП Комфортний дім”.

“Галка” писала, що первісно поліція розслідувала ймовірну розтрату бюджетних коштів, а посадовців КП “Комфортний дім” вважали співучасниками цього злочину.

Раніше іншого підприємця, Степана Гутака, визнали винним у шахрайстві при облаштуванні укриттів в житлових будинках на замовлення комунального підприємства “Комфортний дім“.

Директором вказаного підприємства був Василь Скиданчук. Підприємцем, який здійснював роботи за згаданими в суді адресами є Володимир Бойко. Скиданчук звільнився 7 лютого 2024 року. Новим очільником комунального підприємства призначили Володимира Воронича.

“Галка” проаналізувала декларацію екскерівника “Комфортного дому” Василя Скиданчука за 2023 рік. Під кінець року в нього з’явився дачний будинок, а у дружини квартира та автомобіль “BMW”. Цього ж року дружина продала іншу нерухомість та автівку.

Читайте також: У Франківську можливі погодинні графіки подачі води через вимкнення, – Марцінків