“Важлива кожна секунда”: у Франківську поліціянти, рятувальники та медики вчилися взаємодіяти на місці аварії (ФОТОРЕПОРТАЖ)
31 Жов, 2023 17:09
31 жовтня в Івано-Франківську на симуляційному майданчику рятувальники, поліціянти та медики “швидкої” разом навчалися діяти на місці дорожньо-транспортної пригоди.
Читайте також: Рятувати життя попри все: фельдшерка з Авдіївки відтепер працює у Франківську
Очільник Івано-Франківського обласного центру екстреної медичної допомоги Мирон Матейко розповів “Галці”, що вони створили спеціальний майданчик для спільного навчання усіх трьох служб.
“Цей захід необхідний для узгодження дій. Під час аварій є травми різного ступеня, тому співпраця між трьома службами має бути налагоджена так, щоб кожна хвилина і кожна секунда були відведені для порятунку життя. А не як на практиці, що всі чекають поки приїде швидка. Я взагалі думаю, що кожен громадянин має вміти надавати першу невідкладну допомогу”, — пояснює Мирон Матейко.
За його словами, курси невідкладної допомоги в навчально-тренувальному комплексі цього року пройшли понад 8 500 жителів Прикарпаття.
На симуляційному майданчику розмістили чотири автівки, які імітували різні аварійні ситуації. Були й різні постраждалі, серед них – діти та пенсіонери.
“Найважчий випадок з представлених — це автомобіль перевернутий на дах, а постраждалий знаходиться на задньому сидінні. Такого пацієнта досить складно витягувати. І якщо їх неправильно витягувати, то можна нанести додаткові травми. Тому дуже важливо зробити це якісно”, — говорить фельдшер Олег Водославський.
Начальниця відділу зв’язків з громадськість Управління патрульної поліції Прикарпаття Олександра Бабецька зазначає, що дуже часто саме патрульні першими опиняються на місці ДТП, тому це навчання для них дуже актуальне:
“Ми повинні комунікувати й відпрацьовувати навички на заняттях для того, щоб безпосередньо на місці аварії розуміти свою сферу відповідальності. На місці події не завжди є вільні руки, тому можуть допомогти поліціянти – стати тими “вільними руками””, — зазначає Бабецька.
Вона також додала, що за статистикою найбільша кількість аварій трапляються в осінньо-зимовий період, тому водіям варто не забувати користуватися пасками безпеки. Пішоходом поліціянтка радить носити на одязі світловідбивні елементи та переходити дорогу тільки на пішохідних переходах.