Вчасна діагностика раку молочної залози може врятувати життя: у Франківську запустили новий мамограф
21 Жов, 2022 18:55
Прикарпатський клінічний онкоцентр Івано-Франківської обласної ради отримав сучасне мамографічне обладнання від компанії Avon.
Комплекс передали в рамках благодійної програми «Місія проти раку молочної залози». Завдяки цій ініціативі з травня 2022 пройшли обстеження понад 2 000 жінок.
У місяць боротьби з раком молочної залози компанія Avon наголошує на важливості щорічного обстеження в мамолога та регулярному самообстеженні. Саме обізнаність щодо захворювання знижує ризики його виявлення на пізніх стадіях, а якісна рання діагностика — перший крок до успішного подолання хвороби. Зокрема, для дівчат і жінок до 40 років обов’язковим є щорічне УЗД молочних залоз і консультація в мамолога, для жінок старше 40 років мамографія та консультація у профільного фахівця.
За статистикою кожна четверта жінка з раком молочної залози дізнається про захворювання на пізній стадії. У таких випадках шанси на одужання мінімальні. А от ранні стадії (I—II) виліковуються у 80—90% випадків.
На жаль, раку молочної залози неможливо запобігти, але його можна вчасно діагностувати. Станом на сьогодні є тільки один метод ранньої діагностики — мамографія — рентгенологічне обстеження молочних залоз.
«Основними перевагами сучасного мамографічного обладнання, яке тепер доступне для жінок в Івано-Франківську, є висока якість зображення та покращена деталізація. Мамограф архівує зображення, що дає можливість простежити динаміку перебігу захворювання. Обстеження коштує дешевше завдяки відсутності друку на коштовній плівці з реактивами», — коментує Аліна Андріїв, завідувачка хірургічного відділення № 3 гормонозалежних пухлин у жінок КНП «Прикарпатський клінічний онкологічний центр Івано-Франківської обласної ради».
Доступність сучасного обладнання в Івано-Франківську важлива як ніколи раніше. Особливо через міграцію населення. Як зазначає представник лікарні, від початку повномасштабної війни звернень від пацієнтів стало більше через велику кількість внутрішньо переміщених осіб у цьому регіоні.
Це вже 20 мамограф, який компанія Avon придбала та передала до одного з державних онкологічних центрів України. Благодійна програма Avon «Місія проти раку молочної залози» реалізується в партнерстві з благодійним фондом «Здоров’я жінки і планування сім’ї» з 2001 року.
«Це одна з найтриваліших благодійних програм із запобігання та раннього виявлення онкозахворювань молочної залози в Україні. Разом з Avon упродовж 21 року ми надаємо інформаційну підтримку для пацієнтів і фахівців променевої діагностики, забезпечуємо державні онкологічні клініки України сучасним мамографічним обладнанням. Результати нашої співпраці — це збереженні життя українських жінок завдяки виявленню раку молочної залози на ранніх стадіях», — зазначає Галина Майструк, голова правління благодійного фонду «Здоров’я жінки і планування сім’ї».
«Навіть у такий непростий для нашої країни час ми не припиняємо підтримувати жінок. Благодійні програми Avon і далі працюють, а усі зібрані кошти спрямовуються на найактуальніші потреби українок. Одним з таких напрямків і є забезпечення державних лікарень якісним мамографічним обладнанням», — наголошує Володимир Нефедов, генеральний директор Avon в Україні та Грузії.
Довідково: За даними ВООЗ, рак молочної залози — один з найпоширеніших видів раку серед жінок як у всьому світі, так і в Україні. В середньому новий випадок діагностується кожні 35 хвилин. Причинами високої смертності є нехтування щорічним обстеженням і проблеми доступу до якісного та безплатного обстеження.
Компанія Avon опікується проблемою раку молочної залози в Україні вже понад 20 років. У рамках благодійної програми Avon «Місія проти раку молочної залози» в партнерстві з благодійним фондом «Здоров’я жінки і планування сім’ї» привертається увага суспільства до проблематики раку молочної залози та збираються кошти. 100% прибутку від продажу продукції з серії «Рожева стрічка» спрямовується на боротьбу з раком молочної залози в Україні. Завдяки компанії придбано та передано 20 одиниць мамографічного обладнання державним медзакладам 12 областей, серед них — і перші мобільні мамографічні комплекси для проведення обстежень у містечках і селищах. Також у рамках «Школи сучасної мамографії» проводилися семінари від провідних європейських лікарів, що дозволило українським медикам отримати найсучасніші знання з діагностики раку молочної залози.