Вчасний медичний огляд допоможе врятувати життя, – медики

Автор: Турій Роман

03 Sep, 2014 13:04

Поділитись публікацією
Вчасний медичний огляд допоможе врятувати життя, – медики

Вчасно зроблені обстеження можуть допомогти виявити хворобу на ранній стадії і вчасно її пролікувати. Лікарі закликають усіх – хоча б раз на рік прийти до поліклініки та пройти медичний огляд. 

Протягом останніх років лікарі акцентують увагу на тому, що хворобі потрібно запобігати. Особливого значення набувають профілактичні огляди у медичних закладах, які варто проходити хоча б один раз на рік. Йдеться у повідомлені прес-служби МВК.

«Проходити профогляди нас заставляє життя, оскільки дуже важливим є виявлення захворювань на ранніх стадіях. Чим раніше буде виявлено захворювання, тим швидше можна його подолати, уникнути ускладнень і незворотніх процесів, які можуть привести до інвалідності або смерті», – розповідає головний лікар міської поліклініки №4 Таїсія Єрєміна.

Справжньою епідемією сьогодення є хвороби системи кровообігу – інсульти та інфаркти. В більшій мірі виникнення цих загрозливих для життя захворювань пов’язано з артеріальної гіпертензією, тому потрібно стежити за артеріальним тиском.

У зв’язку з тим, що люди не вміють правильно харчуватися, виникають захворювання обміну речовин – ожиріння, цукровий діабет, тощо. Для раннього виявлення цукрового діабету потрібно звернувся в поліклініку.

Також багато говорять про онкологічні захворювання, лише на базі міської поліклініки №4 в минулому році було виявлено 168 онкозахворювань, в тому числі і в стадії занедбаності. Якщо б ці пацієнти регулярно проходили  медогляд, усі ці хвороби можна було своєчасно виявити та провести лікування.

Онкологічні захворювання не є вироком, вчасно виявлене та проліковане онкозахворювання дає гарантію у 100% виліковування.

Великою є також проблема захворюваності на туберкульоз.  Його виявляють як в ранній стадії, так і у фазі деструкції, яка вкрай небезпечна для оточуючих. Тоді як симптоми виникнення туберкульозу прості. Схуднення, кашель, який триває понад місяць, постійна температура, слабість, пітливість – це ті ознаки, при яких одразу ж треба йти до лікаря.

Кожен має усвідомити, наскільки важливо хоча б один раз на рік приділити увагу своєму здоров’ю. В 50% початок захворювання можна виявити по змінах у крові, хоча людина ще не має ніяких скарг. Тому так важливо періодично здавати аналіз крові і перевіряти рівень лейкоцитів, шое, гемоглобіну, обов’язково – рівень цукру в крові.

У різноманітних мікрорайонах міста працюють виїзні медичні бригади, організовано  мобільні медичні пункти, на яких працюють дільничні терапевти та медичні сестри поліклінічних закладів міста. Вони проводять вимірювання артеріального тиску та маси тіла жителів міста. Тут також можна зробити флюорографічне обстеження, пройти анонімне тестування на ВІЛ швидкими тестами.